beko çamaşır makinesinde su boşaltmama arızası

a.celik01

Üye
beko çamaşır makinesinde su boşaltmama sorunu var tıkanıklık war mı diye kontrol ettim hiçbir tıkanıklık sorun pompasında olabilir mi ? pompası arızalı olan bir makine sıkma işlevi görür mü ? şimdiden tşk. ederim..

Pratik olarak; makinanın sol atında ki filtre kapağını açın. makinayı tekrar sıkma veya boşaltma da çalıştırın. Pompa çalışmıyorsa , pervaneye bir şey takılmış veya arızalanmış olabilir. Pompa çalışıyorsa tıkanıklık var.
(Kapağı açın dememin sebebi, pompanının sesini rahat duyabilmeniz, ya da ordan bakarak pervanenin dönüp dönmediğini görebilmeniz için.)

Son düzenleme:
pompa ya baktım kesik kesil dönüo zorluo normalde tam tur atması lazım demi

sorunu şimdilik hallettim pompayı komple söktüm parçalarını temizlileyerek yeniden monte ettim pervane dönüo ama ses çıkartıo suda boşaltıo şimdilik

Pervane donumunde guclu ses cikariyorsa demek pervane balansdan kacmis.Bu cok islem yapamaz.

sorunu şimdilik hallettim pompayı komple söktüm parçalarını temizlileyerek yeniden monte ettim pervane dönüo ama ses çıkartıo suda boşaltıo şimdilik
Randıman alamazsınız bu şekilde. Pompa fiyatları 10-20 tl arası bişeydir. Değiştirin kurtulun.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri