Arçelik 3340 SJ Arıza

ozkaya84

Üye
Merhaba ustalar,

arçelik 3340 sj makine arızalı .. açma butonuna basınca makinede sadece belli ledler yanıyor. onun haricinde bir tepki vermiyor. kapak butonu , 600 , programlama butonu ledi , beklet butonu , göstergede de yarım belirsiz bir karakter var .

Test işlemini yaptım teste girdi, yine gösterge okunmuyor, devir testi falan yaptı , ama hata kodu okunmuyor.

Foruma ilk girişim, arızaları okudum, biraz spesifik bir arıza gibi geldi . bu d21 diyodu kesme işe yarar mı ?.
şimdiden sağolun

dsc02708yi.jpg

dsc02707tv.jpg

Kart ve pano üzerinde bulunan kablo soketlerini hepsini tek-tek çıkartıp tekrar takın.temassızlık olabilir.çektiğin videodan görebildiğim kadar kapı kilidi kilitlemiyor.başla bekle tuşuna 3-5 saniye basarak resetleyince düzelmiyorsa kart problemi olabilir.kolaygelsin

hasçel hocam ,

dediklerini yaptım, sorun aynı. sorun kesin karttadır değil mi ? servis mi çağırmak mantıklı yoksa kartı bi yerden satın alıp takmak mı? bir de bu kartı nerde bulabilirim... teşekkürler.

elektronık kart arızalı

Merhaba ustalar,

arçelik 3340 sj makine arızalı .. açma butonuna basınca makinede sadece belli ledler yanıyor. onun haricinde bir tepki vermiyor. kapak butonu , 600 , programlama butonu ledi , beklet butonu , göstergede de yarım belirsiz bir karakter var .

Test işlemini yaptım teste girdi, yine gösterge okunmuyor, devir testi falan yaptı , ama hata kodu okunmuyor.

Foruma ilk girişim, arızaları okudum, biraz spesifik bir arıza gibi geldi . bu d21 diyodu kesme işe yarar mı ?.
şimdiden sağolun

dsc02708yi.jpg

dsc02707tv.jpg

Abi sen bir Sezercan ustayla elaqe saklasan iyi olur.Yardimci ola bilir.Kolay gelsin

merhabalar kart uzerındekı kondansorlerden bırı patlat ekrana yeterlı voltaj vermıyor 6 adet kondansor var 400v 4.7 uf 2 adet 16 1000 ve 100v 16 uf 3adet var bunlardan yapıyor

kontrol panelindeki swiçlerden biri kısa devre .

saolun cevaplar için. Peki sorun kesin karttan diyebilir miyiz. Kartı değiştirsem sorunum kesin çözülür mü ?
Bir de bu kartı nerden bulabilirim, internetten alabilir miyim..

Teşekkürler yardımınız için.

3340 sj kapak tuşuna bastıgımda acılmıyor icndeki cekince acılıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri