BEKO D 7102 E çamaşır makınası kart arızası

mavibere

Üye
bu maki nanın kartında şöyle bir sorun var maki nanın yıkamasında bir sorun yok fakat sıkmaya gelince veya kendimiz direk sıkmaya verince 19 dakikadan başlıyor birkaç tur sol ve sağ yapıyor 18 dakikada makine pompa çalışmasına rağmen kazan donmuyor öylece bekliyor
kartın arızalı oldugundan emın olmak ıcın baska bır makınadan kart sokup denedım sıkmasını yaptı ama kendı kartında sıkma yapmıyor kartın ustundekı hangı parça makınanın sıkmasını engellıyo olabılır veya hangı parça arızalıdır yardımcı olursanız sevınırım kolay gelsın.........

sayın kardeşim elektronik karrta ki program entegrelerinden birisi veya transistör tristör gibi elektronik devre elemanı arızanmış olabilir düşüncesindeyim ilk hetapta patlayan kondansatör varmı ona bak eğere yook ise kart tamiri yapan birini bulmanı tavsiye eder yada hiç uğraşma yeni bir program kartı al derim
kolay gelsin

kullandığımız çamaşır makinesinde sıkma sorunu var, herhangi bir programda çalıştırıyorum ancak5-6 saatte bitiyor. bazen uzun sürünce makinayı durdurup sıkma konumuna alıyorum ancak 1 saat sonra sıkıyor. bu makinedeki sorun nedir acaba ? yardımcı olurmusunuz

sıkma süresinin uzaması dengesiz yük ile ilgili. ağır - hafif , büyük - küçük , pamuklu - sentetik - yünlü türü çamaşırları karışık atmamanız gerekiyor. diyeceksiniz ki kim ayrıştırıyor herkesinki neden sıkıyor ancak yeni versiyon makinalar böyle. dengesiz ağırlıklı çamaşırlarda sıkma ve program süresinin uzaması gayet normal

cevabınız için teşekkürler. fakat bizim makine yeni değil 5 senelik bir makine.. makine hiç sıkmıyo artık.. sıkma konumuna getiriyom yine bi icraat yok :/

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri