Arçelik 4450 Çamaşır Makinesi Kapak Kilidi

feyizu

Üye
Sevgili dostlar bizim Arçelik 4450 çamaşır makinesi kapağını kıracak gibi sertçe kapatmadıkça programa başlayamıyor.
Sorun kapak klidinde gibi ama el atmadan siz dostların deneyim ve tecrübelerini duymak istedim.

1) Bu klit öndeki 2 yıldız vida sökülse bile ancak arkaya kazana doğru çıkacak gibi görünüyor, üst tablayı sökersem bu klide ulaşabilir miyim?
2) Klidi sökersem bahsettiğim arıza ile ilgili klitte neye bakmalıyım?
3) Bahsettiğim arızanın başka nedeni de olabilir mi?
Eski arçeliklerimin epeyce tamiratını yaptım ama bu arıza ilk benim için bu yüzden yardımsız olmaz.

Vakit ayırıp yanıt verecek dostlara peşinen teşekkürler

Sevgili dostlar bizim Arçelik 4450 çamaşır makinesi kapağını kıracak gibi sertçe kapatmadıkça programa başlayamıyor.
Sorun kapak klidinde gibi ama el atmadan siz dostların deneyim ve tecrübelerini duymak istedim.

1) Bu klit öndeki 2 yıldız vida sökülse bile ancak arkaya kazana doğru çıkacak gibi görünüyor, üst tablayı sökersem bu klide ulaşabilir miyim?
2) Klidi sökersem bahsettiğim arıza ile ilgili klitte neye bakmalıyım?
3) Bahsettiğim arızanın başka nedeni de olabilir mi?
Eski arçeliklerimin epeyce tamiratını yaptım ama bu arıza ilk benim için bu yüzden yardımsız olmaz.

Vakit ayırıp yanıt verecek dostlara peşinen teşekkürler

Önce körük lastiğinin etrafındaki kelepçeyi çıkar.körük lastiğini kilitin olduğu kısımdan gövdeden ayır .iki vidayı sök.körüğün açılan kısmından emniyet anahtarını ( adı budur) dışarı çıkar ve yenisi ile değiştir. sorun çözülecektir.

Önce körük lastiğinin etrafındaki kelepçeyi çıkar.körük lastiğini kilitin olduğu kısımdan gövdeden ayır .iki vidayı sök.körüğün açılan kısmından emniyet anahtarını ( adı budur) dışarı çıkar ve yenisi ile değiştir. sorun çözülecektir.

Yanıtınız için teşekkür ederim sevgili kardeşim; bir de bu emniyet anahtarını (İstanbul Anadolu yakasındayım) nerede bulabileceğim hakkında bilgi verebilecek olan varsa çok makbule geçecektir.Malum servisler dışarıya parça vermek istemiyor.

Yanıtınız için teşekkür ederim sevgili kardeşim; bir de bu emniyet anahtarını (İstanbul Anadolu yakasındayım) nerede bulabileceğim hakkında bilgi verebilecek olan varsa çok makbule geçecektir.Malum servisler dışarıya parça vermek istemiyor.

tüketici kanununa göre yetkili servisler yedek parça satmak zorunda. veremiyoruz gibi kelimeler kullanırlarsa o anda 444 0 888 arçelik çağrı merkezine ilgili servisi şikayet edin. seve seve vereceklerdir. fiyatı da 7,5 lira fazla para isterlerse tekrar şikayet edin :)

tüketici kanununa göre yetkili servisler yedek parça satmak zorunda. veremiyoruz gibi kelimeler kullanırlarsa o anda 444 0 888 arçelik çağrı merkezine ilgili servisi şikayet edin. seve seve vereceklerdir. fiyatı da 7,5 lira fazla para isterlerse tekrar şikayet edin :)

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim, parçaları Maltepe'de bir parça satıcısından aldım,gerçi tarif etmeme rağmen emniyet anahtarını yanlış verdi ama (demek ki sökülen parçayı yanında götüreceksin) ileride değiştirmek üzere koydum bir kenara.Amortisörlerin alt bağlantıları da çelik burçlu çıktı,çelikleri çıkartıp eski plastik burçları taktım yoksa sabitleme pimi geçmiyordu.

Usta bu emniyet anahtarı yukardan yay ile kapı açma butonuna bağlanan 3 veya 4 soketli emniyet anahtarından değil mi? Biroldan yaklaşık 10 tl ye alıyorum. Servis fiyatında bir yanlışlık olmasın. Toptan alım yaptığım için yekünde muazzam fark oluyor da merak ettim.

birolun fiyatı servisden %20 - %10 daha fazladır. servis fiyatının 7,5 lira olduğuna eminim. kimse orjinal parçayı servis fiyatı altına satamaz

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri