Siemens Siwamat xl 1262 çamaşır makinesi sorun

Esref-baku

Üye
Merhaba sayın ustalar

yardım edin lütfen Siemens Siwamat xl 1262 çamaşır makinesi Başla tuşuna basdım kapı kiliti kapanıyor çalışmıyor hiç bir programda çalışmıyor sadece bir dakikadan sonra resimde ki işik yanıp sönüyor sanırım sorun kartda

Son düzenleme:
ısı sensörünüz açık devre olabilir .su alamadığı zaman ,su boşaltamadığı zaman ve
soket temassızlığı olduğunda bu hata kodunu verir.

Kapıyı kilitleyip hiç başlamıyorsa, makinaya tesisattan su geldiğine emin olun. Su geliyorsa, su alma ventilinde voltaj kontrolü yapın. 220 volt varsa ventil arızalı, yoksa kart arızalı olabilir diye düşünüyorum.

alfa romeo Usta
pompaya ve sualma ventiline 220 voltaj gelmiyor. Isı sensörünü kontröl etmedim henüz yarın yaparım kartda görünürde bi yanık ve ya su izi yok nem kapmış ola bilirmi ? kartda neyi kontröl etmeyi ve ya değiştirmeyi önerirsiniz ? bundan öncede aynen böyle olmuşdu sonra kendiliğinden düzeldi

Elnur Azeri-Modeli tam olaraq yaz. meselen.********/**.MODEL kapinin ic tarafinda veya makinanin arkasinda olur.

Bu gün sensörü kotröl ederken makine kendiliyinden çalışdı kabloları titretdiyimde sanki boşluk varmış gibi yapıyordu bir iki denemeden sonra yine aynı sorunla üzleşdim sanırım kablolarda bir sorun var ve ya soket temassızlığı tüm kabloları tester ile yokladım sorun yok ama cihaz aldatıyorda ola bilir. ne yapacağımı şaşırıb kaldım aklıma delice tüm kabloları birer birer çalışana kadar değiştirmek geliyor. valla ustalar bu makine artıq onur meselesi oldu )

Sensör soketinin doğru yere takıllı olduğuna EMİNMİSİN.
soketi takıp çıkarırken ayakları deforme olmuştur.

kapı kilidinden kaynaklanıyo kapı kilidi oldukça pahalı yan sanayiside yok düz bağla geç

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri