Arçelik 4300 Çamaşır Makinesi Arızası

prstko

Üye
herkese hayırlı akşamlar,arçelik 4300 makinesi enerji verildiginde motor dönmüyordu program anahtarı ilerliyor fakat motoru döndürmüyordu,hız kontrol kartını değiştirdim çıkma başka bir kart taktım sıkmaya aldıgımda çokdaha yüksek bir devirde sıkma yaptı ama taktıgım kart soketi M N çıkışları aynı ama entegre direnç diyot vs parçaları daha farklıydı,şimdi bir makine daha var arçelik modeli silinmiş ama 4300 le aynı çelik kazan oda fakat 4300kazanın üstünde taş var onda yok ,aynı EC4813 beyni var herşeyi aynı onunda arızası şu enerji verildiginde sıkma konumunda bir kez saga birkez sola düşük devirde çevirdikten sonra duruyor program şalteri ilerliyor sıkma devrine geçmiyor.4300 ü hiç çevirmeyen o kartı ikinci makinaya takıp sıkmada denedigimde makinayı çok yüksek devirde çalıştırıp sigortayı attırdı.parçacıdan yeni kart aldım ikinci makineye, aldıgım yeni kartta aynı arızayı verdi sıkmada yüksek devire geçemedi,aklımdaki soru işareti şu, parçacıdan aldığım yeni kutusundaki kartlar nekadar güvenilir ve servisten orjinal kartı temin etsem her iki makine içinde sorun düzelirmi.yada başka bir arızasımı vardır bu konuda yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar

bu tür çelik kazanlı makinalarda amortisör arızalarından dolayı kazan fazla sarsıntı yaptığından deterjan kutusu- kazan arasındaki siyah körüklü hortumun kazan tarafındaki bağlantı yerinden su akıttığını çok gördüm. ve buradan akan su kazan yanlarından süzülerek doğru motor soketinin üzerine akıyor. motor soketi , motora giren soket ve elektronik kart zarar görüyor. her iki makinanın da motor soketlerini çıkararak yanık kararma oksitlenme var mı kontrol etmenizi tavsiye ederim. ve dediğim kazan giriş hortumundaki kazan bağlantı yerine de bakın su akıyor mu. aktı ise zaten kazanın yanından aşağı doğru kireç izi yapıyor. bu durumu kontrol ettikten sonra servisden 1 tane orjinal kart alıp tekrar denemeler yapın

Arçelik 4300 modelleri piyasada en yenisi 10-12 seneliktir.Bu süreçte yükü taşıyan amortisörler özelliğini yitirmiş oluyor,su tahliye pompası değiştirilmeyi bekliyor,motor kömürleri ve kapı emniyet kilidi yenilenmek için sırada bekliyor.Saydıklarım gözünüzü korkutmasın,fiyat olarak pahalı değiller ve her beyaz eşya parçacısında rahatlıkla bulabilirsiniz.Makinanız uzun süre sorunsuz çalışacağına inanıyorum ve bu modeller tamir etmeye bence değer.kolaygelsin.

Merhaba. Öğrenci evimizde Arçelik 4300 marka çamaşır makinamız var fakat bir türlü çözemedik makinanın durumunu. Çalışıyor ve temiz yıkıyor fakat programlar hakkında bilgi sahibi değiliz. Kısa program uzun program dereceleri vs. Yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri