Arçelik 4450 ft dönmüyor

Selamlar. Dün tam çamaşır programının ortasındayken elektrikler 5 dakika içinde gitti geldi ve sonrasında program 28 dk.da takıldı kaldı. Resetleyip tekrar başlattım programı, kazan dönmedi ama su aldıktan sonra. Sıkma programını denedim o da suyu çekti yine takıldı kaldı. Test programını denedim, kazan onda da dönmüyor. Daha öncesinden bir sorun çıkarmamıştı; elektronik bişeyler yandı diye tahmin ediyorum. Sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar. Dün tam çamaşır programının ortasındayken elektrikler 5 dakika içinde gitti geldi ve sonrasında program 28 dk.da takıldı kaldı. Resetleyip tekrar başlattım programı, kazan dönmedi ama su aldıktan sonra. Sıkma programını denedim o da suyu çekti yine takıldı kaldı. Test programını denedim, kazan onda da dönmüyor. Daha öncesinden bir sorun çıkarmamıştı; elektronik bişeyler yandı diye tahmin ediyorum. Sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

motor kömürleriniz bitmiş. değiştirin düzelecektir

Siz yine de motoru söküp kömürlerin boylarına bakmayı ihmal etmeyin. 2. ihtimal olarak karta baksanız daha iyi olur.

kömürlerin bittiğini sanmam.elektrik kesilene kadar bitmeyen kömür o anda bitmez diye bilirim.

:) o ana kadar kesilmeyen elektrik o anda nasıl kesilmiş hayret :) biz müneccim değiliz elbet kesin net sıkıntıyı bulamayız. size büyük olasılıklar hakkında bilgi veririz. sizin makinanız 1000 devirli ve 1000 devirli ürünler erken kömür bitiriyor. %80 kömür bitmiştir kontrol ettniz mi ?

:) o ana kadar kesilmeyen elektrik o anda nasıl kesilmiş hayret :) biz müneccim değiliz elbet kesin net sıkıntıyı bulamayız. size büyük olasılıklar hakkında bilgi veririz. sizin makinanız 1000 devirli ve 1000 devirli ürünler erken kömür bitiriyor. %80 kömür bitmiştir kontrol ettniz mi ?

Dediğiniz gibi belki bitti bitecektir, elektriğin gidip gelmesi de bir vesile olmuştur. Ya da zaten durmuştu makine ama elektrik gidip gelince çalışmadığını fark ettim. Olabilecek şeyler bunlar. Kontrol etmedim daha, fırsatım olmadı, cuma günü ilgilenmeyi düşünüyorum. Tabii yedek parça satan bir yer de bulmam gerek önce, bulamazsam servisi çağıracağım artık, masraf fazla olacak öyle de, bakalım...

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi belki bitti bitecektir, elektriğin gidip gelmesi de bir vesile olmuştur. Ya da zaten durmuştu makine ama elektrik gidip gelince çalışmadığını fark ettim. Olabilecek şeyler bunlar. Kontrol etmedim daha, fırsatım olmadı, cuma günü ilgilenmeyi düşünüyorum. Tabii yedek parça satan bir yer de bulmam gerek önce, bulamazsam servisi çağıracağım artık, masraf fazla olacak öyle de, bakalım...

Arçelik yetkili servisinden kömürleri temin edebilirsiniz

sayın kanyak.kızmana gerek yokki.her elektrik kesilmesinde kömür bitmezki.bunu sende kabul edersin.arızayı yazan arkadaş elektrik kesilince diye ifade veriyor.şöyle mantıklı düşün.o ana kadar sorunsuz çalışan makina elektrik kesilmesiyle kömür bitecek allah aşkına eğri oturalım ama makul ve mantıklı cevap yazalım derim.lütfen...sizin fikrinizle aynı olmak zorun da değilim ben bana mantıklı gelen + tecrübelerimin verdiği emekle yazıyor arkadaşlara öyle cevap vermeye çalışıyorum.sizde emek veriyorsunuz senin verdiğin örnek şuna benziyor arabanın benzini bitti araba yol almıyorsa lastikler patlamış lastikleri değiştir.bu olacak şey değil lütfen yapmayın.sizinle tartışmak istemiyorum.size işlerinizde başarılar diler bol kazançlar temenni ederim.sağlıcakla kalın

sayın kanyak bey 1000 devirli ürünler erken kömür bitiriyor demişsiniz.sizin mantığınıza göre 200 devir daha mı çabuk bitirir.yada 1500 veya 3000 d/d olanlar daha mı geç bitirir.merakımı bağışla lütfen.

bende evimdeki toç makinasını yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum inanın ne kömür değiştirdim ne bi şey sadece tahliye pompasını değiştirttim.ha bide kondansatörü arızalanmılştı onu değiştirttim.onuda aynı değerde bulamamış benim ustam 6.5 UF yerine abi 10 UF var dedi bende taktırttım .önce olmaz abi yanar dedi.yanarsa yansın sana tekrar iş çıkar ama merak etme hiç bir şey olmaz dedim takdırdım hala makina takır takır çalışıyor.ustamda yeni bir şey öğrendim abi senin sayende dedi.

(Eski üyelerimizin kural ihlali yapmaları alışıla gelmiş bir olay değildir .Kuralları tekrar okuyunuz. )[Alfa Romeo]

Moderatör tarafında düzenlendi:
neren59' Alıntı:
sayın kanyak bey 1000 devirli ürünler erken kömür bitiriyor demişsiniz.sizin mantığınıza göre 200 devir daha mı çabuk bitirir.yada 1500 veya 3000 d/d olanlar daha mı geç bitirir.merakımı bağışla lütfen.

arçeliğin 1000 devirlir çamaşır makineleri 800 veya 600 devirli makinalara nazaran daha çabuk kömür bitiriyor

Arçelik'in 2003'ten sonra ürettiği makineler kömürü diğer makinelere nazaran daha çok daha çabuk bitiriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri