Bosch Çamaşır Makinamın Tüm Düğmeleri Yanıyor.

serseran

Üye
Merhabalar,

Bosch marka Maxx 6 model çamaşır makinamı 4 yıldır sorunsuz kullanıyordum. Dün de eşim çalıştırmış ancak çalışmaya başladıktan sonra bir anda durmuş. Makinenin içerisinde bir miktar da su kalmıştı tabi.

Çamaşırları çıkarıp sağ alt köşedeki bölümdeki suyu boşalttık ancak hala yanıp sönmeye devam ediyor.

Dün akşam telefonla bir yere sordum.Anakarttandır, 250 lirayı bulur dediler. Doğru mudur?
Bizim yapabileceğimiz birşey yok mu? Sorunsuz makine bir anda bu hale gelir mi?

Yardımcı olabilirseniz çook sevinirim.

söyledikleri fiyat yetkiliservisin takacağı sıfır yeni kart fiyatı olabilir.eğer karttansa tamir edilmiş kart taktırırsanız yarı fıyata sorun giderilebilir.

Teşekkürler hasçel,

Anlamıyorum, nasıl olur da durup dururken böyle bir sorun çıkar? :(
Oysa ki gayet memnundum makineden.

Tam olarak hangi ışıklar yanıp sönüyor? Bir de ekranlı olan mı yoksa ekransız model mi? Direkt kart sorunlu diyemeyiz.

Teşekkürler hasçel,

Anlamıyorum, nasıl olur da durup dururken böyle bir sorun çıkar? :(
Oysa ki gayet memnundum makineden.

Makinanızın kartının 40 tl lik masrafı var onarımını yaptırırsanız sorunsuz çalışmaya devam edecektir.
motor kömürleriniz bitmek üzere hata bu aşamada başlamış .

Dostum tahliye borusu tıkanmışş olabailir ben Vestel-Arçelik Bekoda 'da çalıştım ama Boshta çalışmadı ama tahminimce Tahliye borusu tıkanmıştır. 250 Lira çok demişler aslında daha daha daha ucuzada yapılabilir.

siemens swamat genelde bu kart bosh ve profilo ocm sınıfında var nadir olarak versiyon farkı var benim sorunum CAM MAK durulamada su alma işlemine devam ediyor su seviye anahtarı ve ventili deyistirdim saglam anakartın ventili yönlendiren devresine baktım triyak ları saglam gözüküyor bu anakartın bi kac hurda parcası var aynısının yardımcı olursanız sevinirim
sadece durulamada su almaya devam ediyor işlemci sorunu demeyin ne olur

Merhabalar,

Bosch marka Maxx 6 model çamaşır makinamı 4 yıldır sorunsuz kullanıyordum. Dün de eşim çalıştırmış ancak çalışmaya başladıktan sonra bir anda durmuş. Makinenin içerisinde bir miktar da su kalmıştı tabi.

Çamaşırları çıkarıp sağ alt köşedeki bölümdeki suyu boşalttık ancak hala yanıp sönmeye devam ediyor.

Dün akşam telefonla bir yere sordum.Anakarttandır, 250 lirayı bulur dediler. Doğru mudur?
Bizim yapabileceğimiz birşey yok mu? Sorunsuz makine bir anda bu hale gelir mi?

Yardımcı olabilirseniz çook sevinirim.

Makinenin ENR.........numarını ve tam olarak hangi lambalar yanıp sönüyor deteylı bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışayım...

WAE20160TR bosh maxx 6. sıkma devir ışıkları sürekli yanıyor. bütün devir ışıkları birlite yanıp sönüyor. aynı zamanda suda bekletme ışığı da yanıyor. makinayı açıp kapatıyorum . hiçbir tepki vermiyor.

WAE20160TR bosh maxx 6. sıkma devir ışıkları sürekli yanıyor. bütün devir ışıkları birlite yanıp sönüyor. aynı zamanda suda bekletme ışığı da yanıyor. makinayı açıp kapatıyorum . hiçbir tepki vermiyor.
helmat arkadaşım birincisi konu altında konu açmışsın.çamaşır makinaları bölümünde açsan daha iyi olurdu.
program düğmesini sıkmaya getir daha sonra sıkma ayar tuşuna basılı tutup programı bir çıt geri al(durulama).ve düğmeden elini çek.daha sonra makinayı kapatıp yeniden aç.bu sorunu çözebilir(benzer bi soruya verdiğim yanıttan kopyala yapıştır yaptım)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri