Arçelik 3340 F Ses Yapıyor ve Ön Yıkama İkazı Yanıyor

onderee

Üye
Arkadaşlar merhaba;

Arçelik 3340 F makinam var ve geçen gün sesli çalışmaya başladı. Daha sonra Ön yıkama ışığı sürekli olarak yanıp sönmeye başladı. Beyin'i söküp ordaki entegreye yeniden yazılım attırdım. Ordaki adamın dediğine göre makina kendini korumaya almış. Eğer sorunu gidermezsem aynı şey tekrar olurmuş.

Eve geldim. Beyini taktım ve makinayı çalıştırdım.Makina normal çalıştı ama bir süre sonra ses yapmaya başladı. Ben makina yine kendini korumaya almasın diye programı iptal ettim.

Motoru söktüm kömürleri kontrol ettim. Kömürler 0.5 cm kadar dışarda duruyor. Sizce kömürler bitmiş demek midir bu? Veya bu sesi başka nerden yapabilir?

sesin yanında olan sizsiniz. sebebini az çok tahmin etmeniz gerekiyor. nasıl bir ses var ve nereden geliyor. yazılım arttım diyen adam da muhtemelen kartı resetleyip size geri vermiş. ön yıkama yanıp sönmesi ntc arızası veriyor ancak elektronik kartın değişimi gerekli. sesi ise duymak gerekir nasıl bi ses?

Normalde resetlemeyi kartı götürmeden kendim yapabilir miydim? Yapabilirsem nasıl oluyordu acaba?

Ayrıca şu an makina dağınık durumda. Sökmedne önce sorarak aldığım kömürler uyumsuz çıktı. Kömürde 6 yazıyor ama makinadaki plastik yuvada 7 yazısı var. Ayrıca kömürleri yuvaya lehimlemem gerekecek sanırım. Hazırını bulabilir miyim ? ( izmir )

Makinayı toparladığımda ses devam ederse kayıt alıp burdan tekrar yardımınızı isteyeceğim.

Cevaplar ve yardımlar için teşekkürler.

evet resetlemi işlemini kartı sökmeden makina üzerinden yapabilirdin.makinanın resetleme işlemi arıza kodları ve test programı aşağıdaki gibidir.kömürleri yuvası ile beraber servisten 5-10 tl ye alabilirsin.

6250.jpg

merhaba
3340f ön yıkam ışığı yanıp sönüyor.
3-4 kez resetleyerek kullanıyorum.makinada daha önce kömürlerini değiştim.+tahliye pompası değişti.+anakart d21 diyodunun bir ayağını kestim. şimdide ön yıkama ışığı yanıp sönüyor.dediğim gibi resetleyip kullanıyorum.değişmeyen bir ntc kaldı diye düşünüyorum.yardımınızı bekliyorum saygılar.

Arkadaşlar merhaba;

Arçelik 3340 F makinam var ve geçen gün sesli çalışmaya başladı. Daha sonra Ön yıkama ışığı sürekli olarak yanıp sönmeye başladı. Beyin'i söküp ordaki entegreye yeniden yazılım attırdım. Ordaki adamın dediğine göre makina kendini korumaya almış. Eğer sorunu gidermezsem aynı şey tekrar olurmuş.

Eve geldim. Beyini taktım ve makinayı çalıştırdım.Makina normal çalıştı ama bir süre sonra ses yapmaya başladı. Ben makina yine kendini korumaya almasın diye programı iptal ettim.

Motoru söktüm kömürleri kontrol ettim. Kömürler 0.5 cm kadar dışarda duruyor. Sizce kömürler bitmiş demek midir bu? Veya bu sesi başka nerden yapabilir?

normalde 4-5kiloohm gösterir.ısındıkça omajı düşmeye başlar 60 derecelik bir sıcaklkta 1 kiloohma kadar düşer.

normalde 4-5kiloohm gösterir.ısındıkça omajı düşmeye başlar 60 derecelik bir sıcaklkta 1 kiloohma kadar düşer.

ustam merhaba
dün gece itibari ile bende şahit oldum.makinadan büyük bir gürültü geldi.neredeyse ev yıkılıyor sandım.sonra makinanın üstünden bir şeymi düştü diye baktım.ancak normaldi.ses makinanın içinden geldi.hani böyle hareketli bir parça koparda duvara gürültü ile çarpar ve durur misali.ses normal yıkama esnasında geldi yani devri düşüktü.makina yinede normal yıkamasına devam etti ve yıkamayı tamamladı.
Tam ntc ye odaklanmışken bu durumu neye bağlayabiliriz.
Yardımınızı rica ederim.saygılar.

içindeki çamaşır büyük ve tek parça ise dengezsiz yüke sebep olduğu için sıkmaya geçerken böyle bir ses yapmış olabilir. amortisörlerini kontrol edin yeterlidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri