ALTUS Çamaşır Makinesi Yardım

BatiTeknik

Üye
Makine elektronik kartlı program verip başlata bastığımda suyu alıyor sonra duruyor ve kart kısmından Tık tık diye ses geliyor ve öyle kalıyor ışıkları normal yanıyor. İptal için 3 saniye bekledikten sonra pompa suyu boşaltıyor ve bitiriyor. Sonra Direk Sıkma + pompa porogramına alıp Başlat diyorum kapıyı kitleyim pompayı 15-20 Saniye çalıştırdıktan sonra yine aynı tık tık sesi gelip pompayı durdurum öyle kalıyor sizce sorun nerede şimdiden teşekkürler... model AL 181 XYC

Son düzenleme:
Motor kömürlerini kontrol ediniz. 5 yaşını aşmış ürünlerin tümünün motor kömürlerini yenilemeniz ,onarımını yaptığınız ürünün daha uzun süreler aktif kalmasını sağlamış olursunuz.

Aynen katılıyorum çünki sık sık bu tür sorunla karşılaşıyorum.

İlginize teşekküerler ama sıkma + pompa programına aldığımda niye pompayı 15-20 saniye çalıştırıp duruyor ve yine tık tık ses geliyor karttan

Duydugunuz ses, motor kontrol rolelerinin aktif olup tako sinyali okuyamamasından dolayı işlemcinin korumaya geçmesinden duyulur.
ses roleden geliyor

Çok Teşekkürler... Yarın hemen kontrol edeceğim... Saygılar.

Merhaba makinem çalışıyor ama su almıyor 3 saniye su alıyor oda yetersiz kalıyor ondan sonra sussuz çalışıyor ne yapmaliyim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri