BEKO D 5081 B Arıza Hakkında Yardım

free-hifi

Üye
Ustalar üstadlar arkadaşlar iyi günler, bizim beko d 5081 b çamaşır makinamızı 5 sene önce kurduk ama komik bir durum bence 5 sene yi 10 gün geçti arıza verdi. Arıza Hazır ve Durula Yanıyor Başlat-Bekle-İptal belli bir saniyeden sonra yanıp sönüyor beko servis numarasını aradık müşteri hizmetleride yardımcı olmya çalıştı olmadı servis gönderelim dedi şimdi arıza nedir servis çok para istermi ?

başla bekle tuşuna 5 sn basılı tutarak program iptali yapınız. tekrar program vermeyi deneyin. pompa filtresini temizleyin.

sağ alt köşede açılır kapağın olduğu bölüm.

makinayı açtığınız zaman kapı kilidi kilitliyor mu ?

içinde su var mı ?

başlaya beklediğiniz zaman ne işlem yapıyor ?

yanıp sönen ışık var mı ?

program iptali yaptığınız aman sıkma ışığın yanıp su tahliye etmesi lazım bu işlemi yapıyor mu ?

sağ alt köşede açılır kapağın olduğu bölüm.

makinayı açtığınız zaman kapı kilidi kilitliyor mu ?

içinde su var mı ?

başlaya beklediğiniz zaman ne işlem yapıyor ?

yanıp sönen ışık var mı ?

program iptali yaptığınız aman sıkma ışığın yanıp su tahliye etmesi lazım bu işlemi yapıyor mu ?

Hocam oraları temizledim sonra tıpalı hortumun tıpasını çıkarttım içinde biraz pislik vardı oda temizlendi makinanın içinde su yok dediğin gibi makinayı kapağını kitlemiyor programı girip açma kapamayı açıyoruz hazır ve durula yanıyor başlat düğmesine basıyorum biraz bekliyor sonra yanıp sönmeye başlıyor.

hangisi yanıp sönmeye başlıyor ? hazır mı durulama mı

başlaya bir kere basınca kapı kilitleyip hazır ışığının sönmesi gerekiyor. muhtemelen kapı kilidinizde problem var

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri