Beko 2012 CX çamaşır makinesi arızası

prstko

Üye
herkese hayırlı akşamlar,beko 2012cx model makina çalıştırdıgımda kapı kitliyor suyu alıyor motoru döndürüyor saga sola fakat içindeki suyu boşaltmıyor,40 dk hızlı programda bekledim yaklaşık 50 dakika da pamuklu 90 derecede bekledim hep yıkıyor,ayrıca suyuda ısıtmamış,kartı değiştik yine aynı arıza makina su boşaltmadan ısıtmadan sürekli yıkıyor,bu konuda yardımcı olabilecek arkadslara şimdiden teşekkür ediyorum

herkese hayırlı akşamlar,beko 2012cx model makina çalıştırdıgımda kapı kitliyor suyu alıyor motoru döndürüyor saga sola fakat içindeki suyu boşaltmıyor,40 dk hızlı programda bekledim yaklaşık 50 dakika da pamuklu 90 derecede bekledim hep yıkıyor,ayrıca suyuda ısıtmamış,kartı değiştik yine aynı arıza makina su boşaltmadan ısıtmadan sürekli yıkıyor,bu konuda yardımcı olabilecek arkadslara şimdiden teşekkür ediyorum
kullanıcı iseniz ısıtıcı kontrolü yapmanızı öneririm..ntc arızalanması durumunda bu ürün sinyalizasyon şeklinde hata verir ki böyle bi durum sizde yok.buda ntc nin sağlam olduğunu gösterir

rezistansı kontrol ettim direk 220 ile suyu ısıttı, fakat arıza aynen devam ediyor,prozestat uçlarının yeri değişmiş olabilirmi,makinayı bi arkadsım söktü kazanını rulman taktı evde kendi imkanlarıyla yaptı bu işi,prozestadın 3 ayagından ortadaki 1 nolu ayak ve yandaki 2 nolu ayak rezistans baglantısı 3 nolu olan karttan gelen birde bu üç ayagın altında bagımsız tek bir ayak daha var oda pompaya gidiyor pompayla karttan gelen değişmiş olabilirmi acaba,ntc yi değiştirdim sonuc aynı kartı yeni test programına alıp denemek çözüm saglarmı birde kartın yanında kibrit kutusu kadar bi kart daha var program anahtarının iç kısmında beyin gibi bi değişmeyen orası kaldı vermiş oldugunuz bilgiler için sagolun arkadslar

iyi akşamlar arkadaşlar beko 2012 cx model çamaşır makinem var. makine çalışırken suyu ısıtmıyor. rezistan kontrol edildi çalışıyor. termistör kontrol edildi çalışıyor.rezistansa gelen kabloları kontrol ettim kart çıkış vermiyor rezistansa. röleler sağlam zenerler ve diğer diyotlar sağlam . yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımlarını esirgemezler ise çok sevinirim

Merhaba,
Beko çamaşır makinemiz su almıyor. Kapak kilidini değiştirdik ama yine kilitlenme olmuyor ve su almıyor.
Sorun ne olabilir yardımcı olursanız çok seviniriz.

modeli nedir?elektronik model ise kapı kilidi traiğı arızalı görünüyor.

iyi akşamlar arkadaşlar beko 2012 cx model çamaşır makinem var. makine çalışırken suyu ısıtmıyor. rezistan kontrol edildi çalışıyor. termistör kontrol edildi çalışıyor.rezistansa gelen kabloları kontrol ettim kart çıkış vermiyor rezistansa. röleler sağlam zenerler ve diğer diyotlar sağlam . yardımcı olabilecek arkadaşlar yardımlarını esirgemezler ise çok sevinirim
merhaba, sorunu ne şekilde çözdünüz acaba? aynı durum benim makinemde de mevcut.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri