körüklüconta yay kelepçe

arkadaşlar
plastik kazanların körüklüconta yay kelepçeyi tek başına takmanın bi püf noktası var mıdır.
tek başın atakarken bayagı bi zor oluyor.
kazan ile körüklü arasındaki yaylı kelepçeyi diyorum

ben tepeden başlayıp gerdire gerdire saat yönünde geliyorum. ne kadar gerdirebilirseniz o kadar rahat geçer. emniyet anahtarı sağda kalacağı için elinize takılır gerekirse söküp yada bi kenara sabitleyip elinize takılmasına engel olun. he en başta ön duvarı üşenmeyip sökün. sadece kapak ağzından takmaya çalışmak daha zor. körük yayını dışarda genişletip takanları görüyorum. bu da körük ağzını iyi sıkmayacağından su kaçağına sebep olur.

körük yay telini kolay takmak istersen en az iki kişi takmanız gerekecek.120 derece 3 noktadan tornavidalarla yayı kaydırarak takıyorum.bunu yaparken körük lastiğini delmemeye dikkat ediyorum.

önce korugu yerıne takın ıce doğru bukun en ust noktadan baslayıp sola dogru takın yarım kavıs cızdıkten sonra dızımı yaya bastırıyorum sonra yayı ortasından kastırıp oturtuyorum yanlar zaten kendılıgınden az bı ugrasla yerıne gecıyor elimi üsten tutuyorum dızımı alt noktaya bastırıyorum elımlede orta naktasından kastırıp yerıne oturtup kalan kısımları takıyorum benım yontemım bu.........

önce korugu yerıne takın ıce doğru bukun en ust noktadan baslayıp sola dogru takın yarım kavıs cızdıkten sonra dızımı yaya bastırıyorum sonra yayı ortasından kastırıp oturtuyorum yanlar zaten kendılıgınden az bı ugrasla yerıne gecıyor elimi üsten tutuyorum dızımı alt noktaya bastırıyorum elımlede orta naktasından kastırıp yerıne oturtup kalan kısımları takıyorum benım yontemım bu.........

peki önü açılmayan eski tür(2200-3500-4500 arçelik) gibi olanları nasıl yapıyorsunuz?

peki önü açılmayan eski tür(2200-3500-4500 arçelik) gibi olanları nasıl yapıyorsunuz?

bu ürünlerde iç kazan kelepçesini ben hiç gevşetmiyorum. tornavida ile kanıttırıp söküyrum , yerine takarken körüğü taktıkdan sonra kelepçe telini sıvı deterjan veya sıvı sabun ile kayganlaştırıp tornavida ile geçire geçire takıyorum tekrar sıkmaya uğraşmıyrum

2100 ve 2200 makınalarda uzun yıldız tornavıda kullanıyorum makınayı arkaya doğru yatırıp alt kapağı açıp alttan yukarı doğru tornavıdayı sokup kelepçeyı sıkıyorum
3500 tıp cıhazlarda yıne makınayı arkaya yaslayıp kısa tornavıda yardımıyla sıkıyorum korukler genelde orjınal olmadıgı ıcın kelepçeyı gevsetmek veya sıkmak gerekıyor ..........

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri