Beko 2313 CY sorunu hakkında

kemaltokur

Üye
arkadaşlar makine suyu alıyo,su dolup prosestat kesince dönmeye başlıyor.ilk turu normal yavaş dönüyor sonra birden hızlanmaya başlıyor.kafasına göre aniden çakılıp ters yöne dönmeye başlıyor.orjinal kart taktım aynı arıza beyni değiştirdim aynı arıza motor da sağlam.ön paneldeki 500-800 düğmesini bile değiştirdim.aklıma da başka bişey gelmiyor sıyırmak üzereyim yardımcı olursanız sevinirim

modül soketi içinde soket gevşekliği olabilir. yada motor soketi kablolarını soket girişlerini tek tek kontrol edin. motor sağlam diyorsunuz tako bobinini söküp güzelce temizleyin. eğer soket probleminiz yok ise mutlak tako okumada problem var. gerekirse tako bobinini değiştirin

takoyu ölçtüm yenisiyle aynı değerde gösteriyo ayrıca aynı makineden bitane daha var onun motorunu da takınca aynı arızayı veriyo.kart motor ve beyin soket girişlerini tekrar gözden geçirirm.bide bu makinenin içine fare girmiş bütün kabloları tek tek kontrol ettim kesik veya kopuk biyere rastlamadım.az önce kartı tekrar değiştirip baktığımda yıkama programında normal döndü ama su almadan döndü.prosestat böyle bişey yaparmı

su almadan döndü ise mutlak prosestat takılı kalıyordur .yapar tabiki.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri