REGAL-roza 800t OÇM ısıtmıyor

kemaltokur

Üye
merhaba arkadaşlar,makinenin arızalı olan tahliye pompasını değiştirdikten sonra program verdiğimde ısıtma yapmadığını gördüm.Rezistans üzerindeki müşürü söküp direkt bağladığımda arıza ışıkları yanıyor.normal yıkama programında ilk 15-20 dakika rezistansı açmadı.Parçalarda herhangi bir sorun olduğunda arıza sinyali vereceğini düşünüyorum.acaba makinenin özelliğinden dolayı geç mi ısıtmaya geçiyor?veya karttamı bi problem var?yardımcı olursanız sevinirim

Sensörün uçlarını yerine takıp önyıkamasız bir program secip deneyin... Sensörü takarkende ısıtıcıyı ölçün böylece daha çabuk arızayı tespit edersiniz...
Program başladıktan yaklaşık 15 dakika içinde ısıtma işlemi başalar bilginize

rezistansınız sağlam ıse sensör (müsir) dediğiniz parcayı olcun sağlamsa büyuk olasılıkla kartınızdan 220 volt elektırık gelmıyordur kartı sokup ısıtıcı rolenın ayaklarında lehım catlaması varmı kontrol edın...........

bende de regal roza 806 t oçm. var bir süre yıkamaya başlayıp duruyor başla ve bitti ledleri flaşh yapıyor ısı sensörüne dışarıdan harici 220v verdim rezistans ısıtıyor sensörde elimle tuttuğumda kohm cinsinden değerler değişiyor çok ısınırsa da açık devreye geçiyor soğuyunca düzeliyor karttaki röle problemli idi değiştirildi yine aynı acaba neden olabilir saygılar

bende de regal roza 806 t oçm. var bir süre yıkamaya başlayıp duruyor başla ve bitti ledleri flaşh yapıyor ısı sensörüne dışarıdan harici 220v verdim rezistans ısıtıyor sensörde elimle tuttuğumda kohm cinsinden değerler değişiyor çok ısınırsa da açık devreye geçiyor soğuyunca düzeliyor karttaki röle problemli idi değiştirildi yine aynı acaba neden olabilir saygılar

ntc'yi değiştiriniz..

kartın üzerindeki işlemcinin hemen üzerinde 821 yazan 4 adet siyah küçük (smd)direnç var onlardan birinin yazıları okunamıyorsa o patlaktır.

ısı sensörüne dışarıdan harici 220v verdim

sensörler 5volt ile çalışır 220 verilirse açık devre olurlar .
rezinstanzsa 220 vermiş olabilirsiniz

bendeki kart böyle bişi regal roza 806 t nin kartı ısıtıcının rölesi değiştirildi ama yine aynı bir süre yıkayıp duruyor sonra başla ve bitti ledleri flash yapıyor ledler bir ara sönüyor yıkamaya devam ediyor sonra tekrar ledler flas yapınca yine duruyor bir kaç sefer böyle yapıp sonra öylece ledler flash yapar vaziyette bekleyip duruyor bunu sıkma ve boşaltma hariç bütün seceneklerde yapıyor saygılar

2013-09-18-527.jpg2013-09-18-528.jpg2013-09-18-532.jpg2013-09-18-533.jpg

kartın üzerindeki işlemcinin hemen üzerinde 821 yazan 4 adet siyah küçük (smd)direnç var onlardan birinin yazıları okunamıyorsa o patlaktır.

sensörler 5volt ile çalışır 220 verilirse açık devre olurlar .
rezinstanzsa 220 vermiş olabilirsiniz

821 yazan direçleri ölçtüm 820 civarı gösteriyor ayrıca oçm de röle enerjili iken ölçtüğümde 24v luk röleye 14 volt rezistansın rölesine de 11.49v gibi bir besleme geliyor fakat rölesi çekemiyor sanırım voltaj fazla düşük geliyor giriş normal 220v var bu arada rezistansa 220v verdim önceki mesajda yanlış yazmışım özür dilerim saygılar

1.5 uf 275v kutupsuz kondansatör özeliğini kaybetmiş (büyük gri renkli) yerinden söküp ölçün verdiğin bilgiler 0.680uf cıvarında bir değere düşmüş olabileceğini gösteriyor.

1.5 uf 275v kutupsuz kondansatör özeliğini kaybetmiş (büyük gri renkli) yerinden söküp ölçün verdiğin bilgiler 0.680uf cıvarında bir değere düşmüş olabileceğini gösteriyor.

sorun halloldu dediğiniz gibi 0.680 uf civarına düşmüş değiştirildi şimdi sorunsuz çalışıyor teşekkür ederim 10+10=70 puan verdim size :D iki de resim ekledim değişen birinci resimdeki gri kutupsuz kondansatör değiştirildi bir de röle değiştirildi kart regal roza 806 t oçm ye ait saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri