rapalis

Üye
sayın arkadaşlar, konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum ama umarım doğrudur :)
ben 3 fazlı bir asm'yi çamaşır makinesinin motoru gibi çalıştırmak istiyorum. kısaca motor 15 sn ileri 5 sn beklemede 15 sn geri çalışacak. fakat bu hareket yaklaşık üçbuçuk dakika sürecek sonrasında 5 sn ileri (bekleme yapmadan) 5 sn geri çalışacak, bu hareket üç dakika sürecek. ve sistem sonlanıp motor duracaktır. bu sistemde tek yollu veya jog butonu kullanma zorunluluğum yok ikisi de olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Elektronik bilgin varsa , picle çok kolay yapabilirsin.
Kumanda sistemi ile de olur, ama daha pahalıya mal çıkar.
Motor gücünü ve akımını verirsen daha net cevaplar alırsın.

>>Sn. Eypd abim :) yorumun için teşekkürler. elektronikle kolay olur evet ama pano montörlüğü dalında mecburen otomatik kumanda :) öğrencimin biri hiç işi yokmuş gibi kalkmış benim dersimden dönem ödevi almış :) bende çamaşır makinesini yap dedim. yapamadı, işin ilginç tarafı ben de yapamadım :D

arkadaşlar pratikte nasıl olacak. 3 fazlı asenkron motor diyor repalis kardeş..
çizilen kumandaya göre 15 sn. ileri çalışıp 5 saniye bekleyemez. kendi ataletiyle dönmeye devam eder. frenleme sisteminin olması gerekir zannımca...

bu çamaşır makinası motoru ile bnmde başım belada napcam bilemiorum.. bir palanga sistemini yavaş devirli olarak döndürmem lazım elimde motor olarak sdce çamaşr makinası motoru var o motorla sizce bu sistemi yapablrmiym çok az bir sürem kaldı projeyi önce okula verip snra tübitaktan geçirtmem lazım ygsden önce acil bilen birileri bna mesaj atsın

bu çamaşır makinası motoru ile bnmde başım belada napcam bilemiorum.. bir palanga sistemini yavaş devirli olarak döndürmem lazım elimde motor olarak sdce çamaşr makinası motoru var o motorla sizce bu sistemi yapablrmiym çok az bir sürem kaldı projeyi önce okula verip snra tübitaktan geçirtmem lazım ygsden önce acil bilen birileri bna mesaj atsın
çamaşır makinası motorum var diyorsun, bu motoruna bir kart göndereyim sen istediğin devirde ayarlıyarak kullan.yanlız motorunun resmini yazına ekle.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri