Arçelik 3650 çamaşırları yırtıyor

hasçel

Üye
Bu gün Arçelik 3650 makinesi çamaşırları yırtıyor şikayetiyle bakmaya gittiğimde gözlerime inanamadım.sanki yıkama makinesi değil kıyma makinesi gibi.her yıkamada en az bir çamaşırı yırtıyormuş.sebebini fazla aramama gerek kalmadı.körük yıprandığından dolayı tambur-körük arası açılmış.Körük değiştirdim,sorungiderildi.

Evet, aslında böyle küçük problemlerle ortalık velveleye verilebiliyor. 3650 öyle beğendiğim bir model değildir, hele de Arçelik'ten bahsediyorsak.. :( Açıkcası ilk okuduğumda msjı, kazanda çapaklanma mı oldu, olduysa nasıl oldu diye de düşünmedim değil.. ;)

Genelde bu problem makinenin körük lastiği üzerine çamaşır taşırmasından kaynaklanır.

600-1000 arası sıkma devriyle lastiğe hızla sürten çamaşır yırtılır veya parçalanır.Aynı zamanda körük lastiği de hasar görür. Ayrıca bu çamaşırın lastiğe büyük hızla sürtünmesi sırasında çok fazla ses oluşur.

Bunun sebebi körük tasarım hatası, körük yıpranması, çok fazla çamaşır doldurulması ve tambur ağzı problemi olabilir.

Bunun yanında tambur deliklerinde çapaklanma varsa yine yırtılma durumu oluşur.

Bazı makinelerde lastiğe çamaşır taşması ve çamaşırlara hasar verme durumunu çözemezsiniz, çünkü tasarım hatalıdır. Mesela Bosch/Siemens A serisi, Hoover ve Candy'nin son serisi bu konuda sıkıntılılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri