arçelik 4500 çamaşır makinesi arızası

prstko

Üye
site içindeki herkese selamlarımı iletiyorum,arçelik 4500 ç.mak. programı A ya getirdiğim zaman su alıyor sorunsuz şekilde,sonra su alma işlemi bitiyor fakat motor dönmüyor,beyni el ile bi kademe atlatıyorum beyin kendiliginden bikaç kademe ilerliyor ve motor dönmeye başlıyor bir müddet saga sola döndükten sonra beyin yine atlatmıyor kendini ve makina öyle bekliyor sonra yine el ile çevirdigim zaman ancak işlem yapıyor,yine sıkma konumuna el ile getirdigim zamanda beyin kendini bi kaç kademe daha atlatıyor sıkmaya geçiyor 5 10 dk çalıştıktan sonra program sonu olmadan öylece bekliyor makina.çıkma bir başka beyin taktım aynı arızayı yaptı,o beyinde programlamanın başında ve sıkma kısmında yalnızca ilerliyor onun dışında bekliyor,yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar diliyorum..

makinanız çift su girişli sanırım. öncelikle her iki su vanasında da su geldiğinden emin olun. sadece sıcak veya sadece soğuk ile çalıştıramazsınız. su giriş filtrelerini kontrol edin. her iki su giriş vanasına da su geliyor ise gerekirse üst kapağı açıp dışardan vanalara teker teker enerji verip sağlamlık kontrollerini yapın. ana yıkama gözünden yani sıcak su vanasından su almıyor diye düşünüyorum

makinanız çift su girişli sanırım. öncelikle her iki su vanasında da su geldiğinden emin olun. sadece sıcak veya sadece soğuk ile çalıştıramazsınız. su giriş filtrelerini kontrol edin. her iki su giriş vanasına da su geliyor ise gerekirse üst kapağı açıp dışardan vanalara teker teker enerji verip sağlamlık kontrollerini yapın. ana yıkama gözünden yani sıcak su vanasından su almıyor diye düşünüyorum

çok teşekkür ederim üstad,makina çift su girişli evet fakat sıcak su girişini iptal etme olanagımız varmı yada tekli kullanma şansımız yokmudur?yada çift yollu bir hortum ile sıcak su girişinden soguk su versek makinanın yıkamasının veriminde bi değişiklik yaparmı,teşekkür ederim tekrar hayırlı akşamlar

sıcak su girişi iptal edilebilir ancak sizin dışardan yapabileceğiniz birşey değil. sizin için en sağlıklısı musluk ağzına musluk çatalı takmanız. böylece çift çıkış elde edeceksiniz ve sıcak su için de ayrı bir hortuma ihtiyacınız var. yani işin en sağlıklısı her iki girişden de su alabilmesi. A programında soğuk B programında sıcak su almak ister. B programında 30 derecenin altındaki çeşme işaretine getirirseniz su aldığını görebiilirsiniz. ancak bu sefer de bağlanmayan girişden su tepmesi yapacaktır. Siz bir adet musluk çatalı bulup diğer girişe de su bağlayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri