Arçelik 3340 Çamaşır Makinesi Kazan Çıkarılması

türksoy

Üye
selam arkadaşlar arçelik çamaşır makinesinin kazanından sesler geliyordu
kazanın rulmanını değiştirecektim.kazanı ve rulmanı çıkaramadım yardımcı olursanız çok sevinirim.tel yazarsanız arayım.çok teşekkürler.

kazanı indirmeden rulmanları ve keçeyi değiştirebilirsin.bunun için arka kapağı ve ön duvarı sökmeniz gerekecek.ön duvarı sökmeden körük telini çıkarmanız daha sonra kilit vidalarını çıkarmanız gerekecek.kazan kapak klipslerini sökmeniz için üst ve alt beton dengelerini sökünüz.makinanın arkasında bulunan kayıç ve kasnağı çıkartınız vetambur miline zarar vermeden vurarak çıkmasını sağlayınız.eliniz bu işe yatkınise hemen başlayın.yoksa işi bir bilene bırakabilirsiniz.

hasçel arkadaşım öncelikle teşekkür ederim.yazdıkların hepsini yaptım.rulmanın ortasındaki
mile herhalde.görünen rulmandan başka iç kısımda ayrı rulman varmı? tekrar teşekkürler

evet toplam 2 rulman var.ikiside değişmesi lazım.birde keçe var kazanın iç tarafında onu değiştir.keçeyi değiştirmezsen hiç birşey yapmamış sayılaçak.rulman numaraları 6203 ve 6204.keçeyi eskisini yanına alarak rulmancıdan alabilirsin.

bende de aynı problem var?

öncelikle plastik kazanda rulman keçe değişimi mi yapmak mantıklı veya komple kazan değişimi mi_

elimiz yatkınsa hangi değişimi yapayım

ve de rulman veya kazanı ankara da nerelerden temin edebilirim. fiyatları ne civardadır.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

En kısa ve ucuz yolu iki rulman ve bir keçe değiştirmektir.Rulmanları bulmak zor değil.beyaz eşya parçacısı ve rulmancılardan temin edebilirsiniz.

teşekkürler:

verdiğiniz cesaretle değişimi yaptım:

yalnızca eski rulmanı cıkarmak biraz zorladı

aynı durum basına gelen ve eli anahtar tutan arkadaslar yapabilir.

rulmanve keçe yukarıda yazılanlar:

yetkili servis parcayı satmıyor parcaları ankara ulus posta caddesi eski yimpas yanı mustafa kuloğlu pasajı giri

Arkadaşlar merhaba, benim çamaşır makinesinin içine sütyen teli kaçtı, teli çıkarmak için sırasıyla
ön kapağı söktüm
ön kapak körüklerinin tellerini çıkardım
Körüğü yerinden çıkardım
ardından kazanın klipslerini söktüm ve kazanın kapağını açıp teli içinden çıkardım. fakat ön kapağın körüğünü yerine takıp makineyi kapatamıyorum, bu işin kolay bir yolu varmı? yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
körüğü tamamen plastik kazan kapağından söktüyseniz takmak düşündüğünüz kadar zor değil.ön körükte su tahliyesi için delik var .körük arasında olan o delik alt bölgede olması gerekiyor.makine gövdesinin ön duvarını taktıysan sökmen gerekir.Körüğü ıslatıp kazan kapağında bulunan oluk şekline benzeyen yuvasına düzgün oturtman gerekir.Yay telini takarken bir kişi daha yardım ederse daha kolay takarsın.iki yada üç tornavidayla yayı gerdirerek takabilirsin.kolaygelsin..

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri