BEKO 3023K çamaşır Makinası Yıkama yapmıyor.. program yarım kalıyor..

armedi

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Beko 3023K çamaşır makinası yaklaşık 12 yıllık küçük bir iki problem dışında gayet iyi çalışan bir makinaydı.Yardımınız olursa bir kaç yıl daha kullanmayı düşünüyorum..
Problem şu, Programı ayarladığımızda makina su alıyor .. deterjan aldıktan bir süre sonra program düğmesi çıt çıt ses çıkarıyor ve ilerliyor fakat motor dönmüyor..Bir süre sonra program düğmesi durulama bolümünün ortasında iken çalışma duruyor ve ilerlemiyor..Sorun ne olabilir acaba ?
Dikkatimi çekenler ( değişik programlarda denedim )
** Motor başlangıçta dönüyor fakat yüksek devire çıktığını hiç duymadım sanırım bu sadece sıkma esnasında oluyor.
** Deterjanı almış
** Her halde Isıtıcı devreye girmiyor çamlı bölgeyi elimle kontrol ettiğimde her zaman soğuk..

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

Programı ön yıkamadan başlattığınızda suyunu alıyor ve çalışmaya başladıktan sonra ısıtma yapmıyor ise rezistansı kontrol edin eğer ısıtma yapmıyor ise; 1-Program ilerlemez makine durur 2-Makine durdugunda programa elle müdehale ettiğinizde program ilerler devam eden bir sonraki proramında tekrar suyu boşaltıp su alacak ısıtma yapmak isteyecek. Rezistans çalışmıyor ise programın düzensiz ilerlemesi veya hiç ilerlememesi gibi durumlarla karşılaşılır.

Durulama programında ise sıkmaya geçmemesinin; 1- suyu boşaltamamasından kaynaklanabilir 2- Suyu boşaltıyor normal dönme yapıyor fakat sıkma yapmıyor ise hız modülünde arız vardır.

Birde makineniz hem sağa hem sola dönüyormu eger tek yöne dönüyorsa sürekli (takip etmek lazım bir müddet ) hız modülü kesin arızalıdır değişmenizi öneririm. Saygılar

Programı ön yıkamadan başlattığınızda suyunu alıyor ve çalışmaya başladıktan sonra ısıtma yapmıyor ise rezistansı kontrol edin eğer ısıtma yapmıyor ise; 1-Program ilerlemez makine durur 2-Makine durdugunda programa elle müdehale ettiğinizde program ilerler devam eden bir sonraki proramında tekrar suyu boşaltıp su alacak ısıtma yapmak isteyecek. Rezistans çalışmıyor ise programın düzensiz ilerlemesi veya hiç ilerlememesi gibi durumlarla karşılaşılır.

Durulama programında ise sıkmaya geçmemesinin; 1- suyu boşaltamamasından kaynaklanabilir 2- Suyu boşaltıyor normal dönme yapıyor fakat sıkma yapmıyor ise hız modülünde arız vardır.

Birde makineniz hem sağa hem sola dönüyormu eger tek yöne dönüyorsa sürekli (takip etmek lazım bir müddet ) hız modülü kesin arızalıdır değişmenizi öneririm. Saygılar
Isitici veya NTC arizali ola bilir

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri