arç 2100 körük lastigi degişimi.

Nalbur

Üye
arç 2100 çamaşır makinasının körük lastigi içten kelepçesinden çıkmış ve bir yeride yırtılmış. parçanın yenisini aldım ama takamadım sayın arkadaşlar. bunu nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

önce iç tarafı geçirip uzun bir tornavida ile iç kelepçeyi sıkıp sonrada dışı gecirmelisiniz
buu yaparkende makineyi biraz arkaya yatırmanız bu işi dahada kolaylaştırır
saygılar...

Lastiğin öne gelen kısmını kazanın içine doğru çevirirsen daha geniş bir çalışma alanı olur, sonra lastiğin arka kısmını yerine yerleştir ve kelepçeyi oturt. Asıl zorluk kelepçeyi sıkmakta. Kelepçenin cıvatası saat 2 yönünde oluyor. Sıkmak içinde, cıvata yıldız olmasına rağmen, sen küçük kontrol kalemi veya bu boyda düz tornavida kullanırsan daha rahat sıkabilirsin.

Ben içerdeki kazan kelepçesini dışarda yeteri kadar sıkıyorum , Sıvı deterjan ile heryerini deterjanlıyorum yerine öyle geçiriyorum. Yerinde sıkmak için uğraşmıyorum daha basit ve pratik oluyor.

Ben içerdeki kazan kelepçesini dışarda yeteri kadar sıkıyorum , Sıvı deterjan ile heryerini deterjanlıyorum yerine öyle geçiriyorum. Yerinde sıkmak için uğraşmıyorum daha basit ve pratik oluyor.

ben bu yöntemi hiç düşünmemiştim..aklıma gelmedi..denemek lazım.mantıklı geliyor..

diğer türlü sıkmak çok zor.

ben bu yöntemi hiç düşünmemiştim..aklıma gelmedi..denemek lazım.mantıklı geliyor..

diğer türlü sıkmak çok zor.

hatta kelepçeyi vidasını hiç sökmeyin. kanırtıp çıkartın aynı ayarda deterjanlayıp oturtun. su akıtması mümkün değil

hatta kelepçeyi vidasını hiç sökmeyin. kanırtıp çıkartın aynı ayarda deterjanlayıp oturtun. su akıtması mümkün değil

lastiği çıkarttıktan sonra kelepçe kazan üstünde duracak burasını anladımda yni körüğü takarken kazan üstündeki kelepçe neolacak orayo çözemedim..:D

önce kelepçeyi sökün. sonra eski lastiği söküp atın. yeni lastiği yerine takın. kelepçeyi deterjanlayıp vidası ile oynamadan yerine tornavida ile geçire geçire takın.

önce kelepçeyi sökün. sonra eski lastiği söküp atın. yeni lastiği yerine takın. kelepçeyi deterjanlayıp vidası ile oynamadan yerine tornavida ile geçire geçire takın.

sıcaktan kafada basmıyor artık..

anlaşıldı ustam..sağol..saygılar..

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri