ARÇELİK 2100 Ç.MAKİNESİ SORUNU

ateş

Üye
sn.ustalar bilgi ve fikir sahibi olanlar;
arçelik 2100 model bir çamaşır makinesi sahibiyim.bugüne kadar tık demeden çalışan makinemiz bugün çalışma sırasında c programında yumuşatıcı alacakken deterjan gözü çekmecesinden su sızdırmakta-akıtmaktadır.görsel olarak çekmecede ve çekmece gözünde herhangi bir aksaklık çatlak-kırık vs gözükmemektedir.konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rice ediyorum.şimdiden teşekkürler.

Yanlış hatırlamıyorsam Sn.Burçin ERİŞEN (Forum yöneticisi) geçmişte beyaz eşya servisinde çalışmış.Kendisine özel mesaj ile sorabilirsiniz.

Makina C de su almaz Fakat C öncesi Çiçek işaretinde yumuşatıcı alır. Sanırım o esnada akıtıyor. Deterjan kutusunun Yumuşatı bölümünün üstünde göze su veren 4 adet delik tıkanmış olabilir . Çekmeceyi sert çekip yerinden çıkarttığınız zaman bu delikleri görebilrisiniz. ince bir maddeyle bu delikleri temizlemenizi öneririm.

Makina C de su almaz Fakat C öncesi Çiçek işaretinde yumuşatıcı alır. Sanırım o esnada akıtıyor. Deterjan kutusunun Yumuşatı bölümünün üstünde göze su veren 4 adet delik tıkanmış olabilir . Çekmeceyi sert çekip yerinden çıkarttığınız zaman bu delikleri görebilrisiniz. ince bir maddeyle bu delikleri temizlemenizi öneririm.

önerdiğiniz işlemi gerçekleştirdim ancak delikler tıkalı değil,sanırım başka bir şey var ilginize teşekkürler...

önerdiğiniz işlemi gerçekleştirdim ancak delikler tıkalı değil,sanırım başka bir şey var ilginize teşekkürler...

Deterjan çekmecesinin altı fazla deterjandan dolayı tıkanmış olabilir , Makina öne doğru meğilli olabilir ( ön ayakları biraz besleyin ), su tazziği fazla olabilir ( muslukdan biraz kısmayı deneyin ). Birde Deterjan kutusunun içinde Tam arkasında hareketli bi parça olması lazım Yumuşatıcı gözünün tam arkasında suyun geldiği yönde Bazen o parça da çıkıp düşüyor suyun tazziği makine önüne doğru vuruyor o parça yerinde duruyor mu onu da kontrol edin

Makinenin su sızdırma sırasında taşacak kadar fazla su alıp almadığını kontrol edin. Eğer suyu durduramıyor ve taşmaya başlıyorsa makineyi geriye yatırarak altta sağdaki 2 tarafına hortum takılmış olan beyaz renkli parçayı söküp yıkayın ve yerine takın.

yumusatıcı gozundeki parcayı cıkartıp temizleyın

Makinenin su sızdırma sırasında taşacak kadar fazla su alıp almadığını kontrol edin. Eğer suyu durduramıyor ve taşmaya başlıyorsa makineyi geriye yatırarak altta sağdaki 2 tarafına hortum takılmış olan beyaz renkli parçayı söküp yıkayın ve yerine takın.
tavsiyenizi uyguladım ancak beyaz parçanın içi temiz durumda .işlemde herhangi bir değişiklik olmadı sorun devam ediyor.teşekkürler.

yumusatıcı gozundeki parcayı cıkartıp temizleyın
parçaları bir kaç kere dikkatlice temizledim.teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
kaynak ..arkadaşın yazdıklarını uygulamını tavsiye ederim kırmızı parcanın içine iyi bak genende tıkalalıdır.muslugu kısıp denemeni .genelde ventilde sorun cıkıyor yumusatıcı gözüne su fazla geliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri