Arçelik 3320 Çamaşır Makinası Sorunu

qwertus

Üye
Arçelik 3320 makinam su alıyor su boşaltıyor fakat tambur bir türlü dönmüyor.O esnada tık tık sesler geliyor programlamadan.Araya sıkışan bişi yok, kayış sapasağlam problem yok.Sorun ne olabilir, masrafı ne olabilir bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler....

bence kardeşim büyük ihtimal beyninde sorun ama motorundada olabilir
yakın zaman da elektrik kesintisi felen oldumu yada arıza nezaman ve ne tür bi olaydan sonra oldu

Valla makine çalışırken elektrik kesintisi olmadı.Makina 10 yıllık var ama çok kullanılmış bir makina değil.Yani çok ender çalışan bir makina.Bir arızası falan da olmadı ama son çalıştırmayı denediğimde suyu aldı öyle kaldı.Dönmedi bir türlü tambur.Su boşaltmada da sorun yok ama ne kadar program denediysem tambur çalışmıyor.İçini açtım kontrolleri yaptım mekanik bir arıza da görünürde yok.Benim de aklıma motor veya beyin geldi.Maliyeti ne kadar olabilir acaba?

onu teknik servis,ne sorman gerek arkadasım onu bilemem ben

Hız kontrol kartınıza su gitmiş .hız kontrol kartınız degiştirtin su kaçagı muhtemelen deterjan kutunuzda silikon ile izole edin maliyetleri sorarsanız 35-40tl arasında bir şey tutar

Ustam ve diğer arkadaş sağolun verdiğiniz bilgiler için.Ustam inş dediğin gibidir de fazla bir maliyet çıkmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri