hotpoint aqualtis makianın amortisörleri değişen modellerden mi acaba?

Merhaba.. Ariston AV82 çamaşır makinemi çalıştırdığımda program başlayınca açma tuşunun yanındaki led ve yıkama ledi yanıp sönüyor. suyuda kesik kesik alıyor gibi. Tambur dönmeye başladığında aynı şekilde açma tuşunun yanındaki led ve yıkama ledi yanıp sönüyor. program ilerlerken çıt sesi gelen röle sürekli açıp kapıyor. sorunu halen daha çözemedim acaba nedir?

Selamlar
Mator komurlerini kontrol etdinizmi?

Merhaba.. Ariston AV82 çamaşır makinemi çalıştırdığımda program başlayınca açma tuşunun yanındaki led ve yıkama ledi yanıp sönüyor. suyuda kesik kesik alıyor gibi. Tambur dönmeye başladığında aynı şekilde açma tuşunun yanındaki led ve yıkama ledi yanıp sönüyor. program ilerlerken çıt sesi gelen röle sürekli açıp kapıyor. sorunu halen daha çözemedim acaba nedir?

Tecrübesiz olduğum için motor kömürlerine karışmak istemedim ama kartın resimlerini çektim. Kondansatörlerin olduğu bölge kararmış ama yanmış malzeme göremedim. Sadece bir kondansatörün tepesi diğerlerine göre şişikti. Kartın diğer yerlerinde bir sıkıntı tespit edemedim. en son resimde bahsetmiş olduğum ledler yanıp sönüyor. Program bir şekilde ilerliyor ve çamaşır yıkanıyor ama sorunu çözmem gerekiyor. İleride daha büyük masraf açmadan.

u12ss.jpg
u12tf.jpg
u12ts.jpg
u12uc.jpg

Evet Abim o kondensator partlamis onu deyisdirmen lazim.Deyisib yeniden makinayi yoklaman lazim.O verdiyin ariza kodunu bulamadim.Amma kondensatorun deyer olculeri ile aynisiyla deyisdir.
Kolay gelsin

Tecrübesiz olduğum için motor kömürlerine karışmak istemedim ama kartın resimlerini çektim. Kondansatörlerin olduğu bölge kararmış ama yanmış malzeme göremedim. Sadece bir kondansatörün tepesi diğerlerine göre şişikti. Kartın diğer yerlerinde bir sıkıntı tespit edemedim. en son resimde bahsetmiş olduğum ledler yanıp sönüyor. Program bir şekilde ilerliyor ve çamaşır yıkanıyor ama sorunu çözmem gerekiyor. İleride daha büyük masraf açmadan.

Ekli dosyayı görüntüle 24180 Ekli dosyayı görüntüle 24181 Ekli dosyayı görüntüle 24182 Ekli dosyayı görüntüle 24183

Evet Abim o kondensator partlamis onu deyisdirmen lazim.Deyisib yeniden makinayi yoklaman lazim.O verdiyin ariza kodunu bulamadim.Amma kondensatorun deyer olculeri ile aynisiyla deyisdir.
Kolay gelsin

Yardımınız için teşekkürler. Umarım kondansatörü değiştirdiğimde çalışır.

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım. ariston avl 85(tk) çamaşır makinesi su alırken kesik kesik su alıyor, programda sıkmaya geldiğinde sıkma tekrarı yapıyor, fişi söküp takınca sigorta attırıyor. zaman ayarı ve hızlı yıkama tuşu anahtar lediyle birlikte yanıp sönüyor. bugün servisi geldi beyin arızası olduğunu söylediler garanti bittiği için yüksek ücret talep ettiler, yeni kart takıldı program yüklemeden kabul etmediğim için eski kartı taktılar geçen tahmini süre 30-35 dk eski kartı taktıktan sonra denedim kesik kesik su aldı sonra tekrar denedim (30 dk lık kısa program) makine sorunsuz programı bitirdi. problem nedir acaba? saygılar

Belirtmiş olduğum arızada patlamış olan kondansatörü değiştirdim ve makine çalıştı. 50 krş'a bu işi hallettim. İnşallah daha sonra bir arıza çıkartmaz..

AVD8 model aristom çamaşır makiinası displayinde DEMO yazıyor.su almıyor,boş boş dönüyor..
yardımcı olursanız sevinirim.
KILIÇ ELEKTRONİK mersin saygılar sunar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri