endüstriyel tip bulaşık makinası

laempe

Üye
merhaba arkadaşlar 1000tabak kapasiteli sanayi tip bulaşık makinası projesi lazım fabrikaya alınan ikinci el bulaşık makinaları kabloları kopuk berbat bir durumda bunu nasıl toparlıya bilirim özellikleri üç programlı programı yöneten role iki adet kontaktör arka tarafta bir swiç bir adet presostat, seloneid valf ve iki adet termostattan oluşuyor dışarıya çıkan ucları boşta iki adet 2*1 kablo var bulaşık makinası 380volt yardımlarınızı bekliyorum.

Marka ve model verirsen devre şemasına bakalım. yerli mi ? İtalyan veya fransız olma ihtimali var eskiler genelde oralardan gelme.

simdi bugune kadar gordugum vede tamir ettiklerimden yola cikarak size faydali olmaya calisacagim
1-starta basinca makina su selonoidini acar vede icine su almaya baslar
2-su seviyesi tamam olduktan sonra alt tarafta tup sekline benzer boyleri isitmaya baslar bu isi yaklasik 80 derece civarinda olur ve burasi isindiktan sonra ustteki hazneyi isitir
3-isitma islemi bittikten sonra pompa calismaya baslar vede ayarlanan sure kadar calisir vede sure bitiminde selonoid acilarak iceriye bir miktar(zamanli olarak )su alinir ki durulama islemidir.daha sonra makina ikaz verir varsa
4-siz kapagini acar kaparsaniz tekrar yikamadan baslayarak devam eder

sanayi blaşık mak çalışma prensibi kısadan kafa karıştırmadan aynı sıvı sevye kontrol cihazı gibi bir elektronik plaket vardır önce elektrot uçlarını bul bu uçları su dol muş boşalmış gibi rezistansın ucunu çıkararak dene bu uçları bir birine degdirince yani su doldu der ve rezistans kontaktörü çeker seloneit suyu keser termostat yeterli ısıyı bulunca kapak kapalı yani alt siviç basıyorsa yıkama başlar gerisini yorumlarsınız saygılar

arkadaşlar forumda yayınlanan dosyaların bazıları şifre istiyor konuları tam olarak göremiyoruz

merhaba
yaklasık 8 ay önce anlattığın durumda bir makinayı toparladım sistem basit zaman bulabilirsem kötü çizimimle yardımcı olmaya çalışacağım
kolay gelsin

merhabalar
proexpert 1000 makinayı elektronik kontrol manuel kontrole çevirmek istiyorum. devre şeması var mı

slm bana kromlüks 1000 tabaklı sanayi tipi bulaşaık makinesinn manuel yapmak istiyorum bana çalıma prensibi lazım yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri