Arçelik 5300 A fuzyy lerin arıza kodları lazım

furkano

Üye
sevgili ustlar bana arçelik 5300 A fuzyy lerin arıza kodları lazım.başım belada.şimdiden teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Test et sonrasında yine yardımcı olayım.

Ekli dosyalar

• ARY5300-BKY3055A-AY5008.jpg
    ARY5300-BKY3055A-AY5008.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 359
Ali abi ALLAH senden razı olsun senı gormedıgım tanımadıgım halde usta baba yarısıdır soylemıne tam olarak katılmakla beraber sana duydugum sevgı ve saygıyı tarıf edemem çok teşekkür ediyorum D.bakırdan bi isteğin olursa emrindeyim :)özellikle kaçak çayy

sağol senin düşünmen bile yeter.
.pgs nin en arkasında ikili boş soket yeri var test başlatmak için köprülemen gerekir.

Sevgili Ustalarım hepinize selamlar,

Benim evimde kullandığım Arçelik 5300E Fuzzy model bir makinem var. Makinemin problemi ise şu:

-Cihaz durulama programının ortasında takılıyor, sürekli su alıyor gibi ventil sesi geliyor. Durulama programından çıkarmak için cihazı kapatıp açıyorum programına devam ediyor
-Ya da cihazın Narin (tüy) ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyor programı bitiriyor.

Daha önce cihaza yaptığım işlemler:

- NTC değişimi (ki eskisini ölçtüğümde sağlamdı, hazır açmışken değiştireyim dedim)
- Amortisör değişimi (daha önce kazan top gibi sekiyordu değiştirince düzeldi)
- Kayış değişimi
- Anakart (beyin) ve Motor sürme kartı soket temizliği ve kontrolleri
- Presostatların (byük küçük) hortum kontrolü
- Anakart üzerinden soğuk lehim kontrolü (kart pırıl pırıl)

Ancak ne yaptıysam bu problemden kurtulamadım. Sorunun kartın üzerindeki mekanik zamanlayıcıdan kaynaklanma ihtimali var mıdır? Ben forumda bahsettiğiniz test modunu hiç denemedim. Sizce arıza hangi komponentten kaynaklanıyor olabilir?

Saygılar sevgiler.

Makinemİ atmaya kıyamıyorum, Validem de inanılmaz memnun cihazdan.

sevgili ustalarım hepinize selamlar,

benim evimde kullandığım arçelik 5300e fuzzy model bir makinem var. Makinemin problemi ise şu:

-cihaz durulama programının ortasında takılıyor, sürekli su alıyor gibi ventil sesi geliyor. Durulama programından çıkarmak için cihazı kapatıp açıyorum programına devam ediyor
-ya da cihazın narin (tüy) ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyor programı bitiriyor.

Daha önce cihaza yaptığım işlemler:

- ntc değişimi (ki eskisini ölçtüğümde sağlamdı, hazır açmışken değiştireyim dedim)
- amortisör değişimi (daha önce kazan top gibi sekiyordu değiştirince düzeldi)
- kayış değişimi
- anakart (beyin) ve motor sürme kartı soket temizliği ve kontrolleri
- presostatların (byük küçük) hortum kontrolü
- anakart üzerinden soğuk lehim kontrolü (kart pırıl pırıl)

ancak ne yaptıysam bu problemden kurtulamadım. Sorunun kartın üzerindeki mekanik zamanlayıcıdan kaynaklanma ihtimali var mıdır? Ben forumda bahsettiğiniz test modunu hiç denemedim. Sizce arıza hangi komponentten kaynaklanıyor olabilir?

Saygılar sevgiler.

Makinemi atmaya kıyamıyorum, validem de inanılmaz memnun cihazdan.

sürekli ısıtma yapıyormu?değil ise termostat arızalı sıcaklık ayarı yaptığın termostata giren soketi kontrol ediniz.gerekirse termostatın içini açıp temizleyiniz.

sürekli ısıtma yapıyormu?değil ise termostat arızalı sıcaklık ayarı yaptığın termostata giren soketi kontrol ediniz.gerekirse termostatın içini açıp temizleyiniz.

Ustam selamlar,

Termostattan kastınız NTC parçası sanırım değil mi? Cihazda mekanik bir termostat yok çünkü. Rezistansın ortasına giren bir ısı sensörü var. sürekli ısıtma yapmıyor. Herhangi bir ısıtma sorunu yaşamadım hiç. Soketleri kontrol ettim. Hatta ölçü aletiyle kabloları bile kontrol ettim hiç bir sorun gözükmüyor.

Asıl sorun yıkamanın çok uzun sürmesi, özellikle durulama aşamasında cihazın sürekli çalışması. Yaklaşık 4 saat çalışıyor diyebilrim. Program çok uzun sürdüğünde narin ışığının yanıp söndüğünü gördüm. Narin ışığı her zaman arızaya geçmiyor.

Aklıma şimdi geldi: Köpük seviye anahtarı arızalanmış olabilir mi? :) Bu cihazlar köpük kontrolü yapıp durulama sayısını otomatik belirliyor çünkü :)

Cevabınız için teşekkür ederim.

termostat dediğim makinaya ısı ayarı yaptığın aynı zamanda makinayı açıp-kapatmaya yarayan düğme üzerine bağlı ayarlı dirençten oluşan parça.bu parçaya giren soket ve parçanın içini kontrol ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri