çamaşır makinesi motor arızası

S.a arkadaşlar çamaşır makinası motoru boşta iken bi sorun yok ama çamaşır yıkarken sıkma veya normal ileri geri yıkama modunda motor kalkışta bi ses oluşuyor ii de baktım tamburmu yoksa motordanmı geliyor diye ses. karasız kaldım gıcırtı şeklinde bi ses eğer motorsa tamire yollucam yardımlarınız için teşekürlerr....

Moderatör tarafında düzenlendi:
motordan gelme ihtimali yüksek gibi duruyo boşta sorun yok yüke bindiğinde yapıyo sesi sanırım motoru söküp boşta çalıtırma olanağınız var mı makinanızın modeli nedir?

motordan gelme ihtimali yüksek gibi duruyo boşta sorun yok yüke bindiğinde yapıyo sesi sanırım motoru söküp boşta çalıtırma olanağınız var mı makinanızın modeli nedir?

makina modeli arçelik 4250 aynen dediğim gibi motor yükte ses yapıyor boşta sorun yok yükte kalkarken normal devrine gelene kadar gıcırtı sesi yapıyor tamburdanmı diye tereddütde kaldım ama tambur boşta gayet güzel dönüyor

bakın aynı sorunla bende karşılaştım motoru söktüm olduğu yerden dışarda çalıştırdım.motorun içindeki rulmanın dağıldığını gördüm ama benimki boştada hafiften ses yapıodu makinanın arkasını açıp sesin tam olarak nerden geldiğini tespit etmek lasım bakmadan burdan bişeyler söylemek yanlış olur

bende söktüm motoru temiz ve iyi görünüyor ama içini bilemem bişi gözükmüyor ama o sesi başka nerden yapabilirki tambur desen sağlam elimle dondürüyorum ii gibi yani bakalım motoru bi göstereyim ne dicekler

Abi aynı arıza başıma geldi kayışı degiştirdim düzeldi bilya sesi gıcırtı şeklinde gelmez. Ayrıca voltajı ölçmekte büyük fayda olacaktır 160 voltun altındaysa yükte kaydırma yapar

Abi aynı arıza başıma geldi kayışı degiştirdim düzeldi bilya sesi gıcırtı şeklinde gelmez. Ayrıca voltajı ölçmekte büyük fayda olacaktır 160 voltun altındaysa yükte kaydırma yapar

evt dediğin gibi sorun kayıştaymış zamanla kayış eskiyor ve kuru hale geliyor yenisini taktım ses kesildi ama motor rulmanlarıda bitikmiş aynı zamanda motorun bakımınıda yaptırdım makina adeta yeniden doğdu :):):):)

bizim evdede makina bozuldu motorla alakalı zannediyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaslar benim çamaşır makinası prize takılı oldugu halde çalışmıyordu ve çalışşma ledi de yanmıyordu sonra içerisini açtıgımda kondansatörünün patlamıs oldugunu gördüm ancak bu tip kondansatörde 4 tane bacak vaar ve bu bacaklardan hangilerine faz ve nötr baglayacagımın şemasını gönderirseniz sevinirim (makina arçelik 4250)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,923
Son üye
BilgeKaganInce22

Yeni konular

Geri