çamaşır makinası motor arızası

arkadaşlar çamaşır mak. dc motor arızalı ise nasıl anlarım motordan 4 kablo çıkıyor 2 si iç endüvi 2 side dış taki sargılardan omajları nasıl olmalı
veya avometreyle nasıl anlarım arızayı yardımcı olursanız sevinirim

öncelikle makinanın modelini ve markasını belirt direk elektrikle çalıştırman konusunda yardımcı olabilirim
ama genel olarak öçm motorlarının kkömürleri biter
kömür bitmemişse büyük ihtimalle motorun saglamdır
tam emin olmak için direk elektrikle çalıştırman gerekir.

1-2 enduvi ucu 3-4 sargı ucu ise
1 ve 3 e köprü kablo tak 2 ve 4 e 220 volt elektrik ver çalışıyorsa saglamdır çalışmıyorsa ya kömürler bitmiştir yada motor arızalıdır
motoru bobinajcıya götürmen gerekecektir

Moderatör tarafında düzenlendi:
220 vermedim ama çamaşır makinasında tekrar bağladım boşta çalışmadı kapasitör sağlam yani kömürlerine baktım daha bayyaaa var . kesin içteki endüvi sargıları yandı makinada herşey çalışıyor. beyini değiştirdim olmadı. kömürlerine baktım o da olmadı %90 motor sargılarında

arçelik 3300 sıkma yapmıyor ve suyu ısıtmıyor problemi ne olabilir

arçelik 3300 sıkma yapmıyor ve suyu ısıtmıyor problemi ne olabilir

arkadaş sıkma yapmayan makinalar 1) enerjinin motora ulaşamadıgından 2)suboşalt komutunun PGS ye (beyin ne) ulaşmamasından veya pompanın su boşaltamamasından 3)üniversal motorlarda fırcaların (kömürlerin) bitmesinden veya kolektörün dilim atmasından 4) kart ( hız kontrol modül) hatasından 3300 hız kontrol beyinle ortaktır 5)seyrekte olsa kapı kilidinin sıkma sarsıntısında kendini bırakmasından oluşabilir.Yanlız şunuda hatırda tutmak gereklidirki 3300 makinaların sık raslanan arızası su kaçakları ve buna baglı motor tako bobin patlakları vede kartın üzerinde tako giriş devresinin yanıklarıdır .Su ısıtmaması ise öncelikle rezinstans termikgi devre dışıdır sonrasında rezinstans deforme olma ihtimali yüksektir, bunları kontrol edin devamını sizin bulgularınız dogrultusunda tartışalım saygılar

Ustam tşk ederim makina baştan itibaren sıkmaya kadar program düzenli su alması yıkaması devam ediyor sıkmaya gelince motorda zorlanma sesi geliyor fakat motor dönmüyor sıkma süresi geçtikten sonra yine problem yok herşey normal ısıtmaması dediğiniz gibi ısıtıcı değişmesi gerekebilir soruna biraz daha şimdi doğru yaklaşa bilirsiniz acaba problem motordamı yoksa başka yerdemi olabilir yetkili servis çağırdım problemin motorda olduğunu söyledi değişicek dedi ısıtıcı ve motordan 160 tl istedi kendim mak. Teknisyeniyim ben bunları değiştirsem problem olurmu bilgilendirirseniz tşk ederim tekrar görüşmek üzere

Ustam tşk ederim makina baştan itibaren sıkmaya kadar program düzenli su alması yıkaması devam ediyor sıkmaya gelince motorda zorlanma sesi geliyor fakat motor dönmüyor sıkma süresi geçtikten sonra yine problem yok herşey normal ısıtmaması dediğiniz gibi ısıtıcı değişmesi gerekebilir soruna biraz daha şimdi doğru yaklaşa bilirsiniz acaba problem motordamı yoksa başka yerdemi olabilir yetkili servis çağırdım problemin motorda olduğunu söyledi değişicek dedi ısıtıcı ve motordan 160 tl istedi kendim mak. Teknisyeniyim ben bunları değiştirsem problem olurmu bilgilendirirseniz tşk ederim tekrar görüşmek üzere

ısıtıcı degişimini sitede yakın bir tarihte söyleşi ve tarif olarak verilmişti diyer yazılarımızıda takip ederseniz ulaşabilirsiniz keza motor içinde aynı şeyleri söyleye bilirim .servislerdeki bedeller liste fiatlarıdır ama siz tamirli veya söküm motor alırsanız 30- 35 tl cıvarıdır rezinstanssı sıfır almanı öneririm çünkü plastik kazanlı modellerin rezinstansları yansanayi kullanmak tehlikeli dolayısıyla risklidir . fiatıda 25 tl bulundugunuz ilin yedek parca satıcılarında bula bilirsiniz veya kargo ile size ulaştıra bilirler

beyinci ali usta benim makinam arçelik 2200 makina suyu ısıtmıyor rezistans sağlam açma anakhtarını açınca rolenin çekmesi gerekirken role çekiyor bırakıyor bazen 2-3dk çekilip bırakıyor role bobin girişi ne baktım açma anahtarından geliyo ama oreada kaldımyardımcı olursanız sevinirim
daha önce yetkisiz servis dediki sıcak su giriş ventili az su geçirdiği için ısıtmıyor yenisiyle değişti acaba yine ondanmı elimde yenisi yokki takıp bakayım

Merhaba arkadaşlar Arçelik 3300 makinam var,sıkıntısı su alıyor bir motor sesi geliyor ama yıkamaya başlamıyor.İlgili tüm hortumları yabancı maddelere karşı söküp temizleyip taktım.Beyni söküp üzerindeki ölçülebilecek parçaları ölçtüm ama sonuç aynı bilgisi tecrübesi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri