Çamaşır Makinası Rezistans Değişimi

Arkadaşlar Arçelik 3300 çamaşır makinasının rezistansı arızalı ve bunu degistirmek istiyorum.Rezistansı sökmek zormudur.Kazanın içinden herhangi bir baglantısı varmı.En kolay yoldan nasıl sökebilirim.Tüm KONTROL KALEMİ.COM ailesine selamlar.

benim için on dakikalık iş sizin teknik beceilerinizede baglı arka kapagı aç motorun üzerinde kazana giren üç kablo göreceksin kabloları cıkar ortasında 10 anahtarla acillabilen somunu tamamen gevşet 2 adet düz tornavida ile gövdeden destek alarak kanırt arka baskı dışarı cıktıgında elle veya bir pense ile sag sol yaparak kuvvetlice cekiniz takma işleminide aynı sıranın tersini takip edersen sonuç senin zaferin.

bu konuylailgili ekleyebilecegim,10 numara ahahtar ile rezistansin uzerindeki somunu gevsettiginizde uzerinden iceriye dogru bastirilmali.arkadaki dayamanin koruk uzerindeki baskisini alabilmek icin.
saygilar

Yazan arkadaşlara şunu sorayım güzel söktürmüşsünüz...Ama yenisini takacak biraz anlatsaydınız? Servis teknisyenleri sökerken de takarken de dikkatli ve çabucak yaparlar
yeni takacağın reziztansın wat ını kontrol et. Ayrıca elektrik bağlantı soketlerinin gevşek olmamasına dikkat edersen iyi olur gerekirse değiştirirsin.Reziztansı takmadan conta kısmına sıvı sabun sürersen takarken kolay olur yırtılmaz.Herşeyi toparladıktan sonra test yaparsın en önemlisi şu ''''İŞE BAŞLAMADAN FİŞİ ÇEK HERŞEYDEN ÖNCE GÜVENLİK DİMİ'''

bu arada resistans ı otuttururken deterjan ın da faydasımı görürsün selamlar

Yazan arkadaşlara şunu sorayım güzel söktürmüşsünüz...Ama yenisini takacak biraz anlatsaydınız? Servis teknisyenleri sökerken de takarken de dikkatli ve çabucak yaparlar
yeni takacağın reziztansın wat ını kontrol et. Ayrıca elektrik bağlantı soketlerinin gevşek olmamasına dikkat edersen iyi olur gerekirse değiştirirsin.Reziztansı takmadan conta kısmına sıvı sabun sürersen takarken kolay olur yırtılmaz.Herşeyi toparladıktan sonra test yaparsın en önemlisi şu ''''İŞE BAŞLAMADAN FİŞİ ÇEK HERŞEYDEN ÖNCE GÜVENLİK DİMİ'''

arkadaş eleştirin bana ise daha söktürüp hata tesbiti yaptırmadan uzun uzun taktırmayı anlatmak anlamsız cünkü soru sorup aylarca siteye girip yanıtlara bakmayan cevaplamayan site sakinlerimiz var onlar katılımcı olurlarsa bizlerde zamanı geldiginde (sizin) eksik gördüklerinizi tamamlarız .ama eksik bırakmam iyide olmuş. yoksa size katılım ve eleştiri yapacak bir konu olmayacaktı.

Evet Ali ustama ben de katılıyorum her türlü konuda bilgiyi alan gitmesin görüşlerimizi paylaşalım lütfen katılalım konulara arkadaşlar... :D

Burada eksik verilmiş bir bilgi oldugunu fark ederek yazdıgım bir nottu sadece bu siteden faydalıp bi daha ugramayacaksa kişi zaten ugramaz.Bu açıdan da söylediginize kısmen katılıyorum.Bende yeni üyeyim bir gün bana da lazım olacagını düşünerek kayıt oldum.Ayrıca size de bir saygısızlık yapmak gibi bir niyetim olmadı olamaz ali usta muhtemelen hatırlamassınız ama oturup sohbet etmişligimiz vardı.Yinede amacını aşmış bir yazı oldugunu düşünüyorsanız burdan özür dilemek isterim..

rezistansı değiştirdikten sonra yalıtımını sağlam yapman gerekir aksi halde su sızıntısı olacaktır buda sakıncalıdır

oldumu iyi okuyamadım ama olmadıysa yenisini al derim arçelik alma beko alma profilo alma regal alma vestel hiç hiç alma siemens veya bosch al siemens alıyorsan S serisi al bosch alıyorsan Logixx 8 Sensitive al onlar hem 8 kg çok ekonomik bosch reklamını bakarsan bosch logixx 8 çamaşır makinesi der o zaman anlarsın bak logixx serisine özellikler
öncelik A plus:A enerji sıfından%20 daha tasarruflu(sadece0,17kWh/kg)
8 kg çamaşır yıkama kapasitesi
sıkma devirleri sana tercih ettiklerim(1000 1200 1400 1600 d/d)
logixx serisi soğuk su girişli
165 derece açılabilen 35 cm çapında büyük doldurma kapağı(gümüş)
3 boyutlu aquaspar su ve enerji tas.sis
aquasensor
variosoft tambur sistemi büyük LCD ekran içinde program akışı devir ve ısı şeçimi geç başlatma ve kalan süre takibi
bağımsız ısı ve devir seçimi
tüm programlarda %40 kısaltılmış program süreleri
touchcontrol(dokunmatik tuşlar)
ilave fonksiyonlar kirlilik derecesi seçimi ön yıkama ilave durulama kolay ütüleme kolalama sıkma iptal ve hassas durulama
otomatik leke çıkartma programları (16 farklı leke)
powerwash 60 dakikalıık pragram
süper-kısa 15 program(15 dakika)
özel programlar: kişiye özel hafıza iki programı hafızaya alına bilen benim programım 1+2 sensitive herhalde deri çamaşırlar için sport/fitnes spor giysilerinizi makine yıkayabilirsiniz mix karışık çamaşırlar açık renkli ve koyu renkli çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz
yünlüler elde yıkama programı
hassas/ipek programı
sondurulama suyunda bekletme fonksiyonu
3D sensor sayesinde yük ve detarjan dozajı tanımlama sistemi
köpük tarama
çok katlı su koruması
dengesiz yük kontrolü
ayrıca
kendi kendini temizleyen detarjan çekmecesi
program bitiminde akustik sinyal
çocuk kildi
dolap altında kurulabilme özelliği