indesit çamaşır makinesi kartın sürümü ile eprom uyumsuzlugu

elector-

Üye
selam arkadaşlar
yeni kart aldım.ona takılan eprom eski..makine çamaşır makinesi indesit , bir kez normal olarak çalıştı
sonra çalışmamaya başladı..şimdi kumanda düğmesi kendi kendine dönüyor
motor sağlam ,kömürleri de değişti , acaba şimdi sorun nerde olabilir*
KART VERSİYONU İLE EPROM UYUMSUZ olabilir mi ?
oyle olsaydı bir kez tam düzgün çalışır mıydı ?
acil cevap lütfen
şimdiden teşekkürler

sayın elector makinanıza yeni kart taktıgınızı ama ilk başlangıc normal calışıp sonra arıza moduna gectigini belirtmişsiniz .buda makinanızda hatalı konpanent varlıgının işaretidir makinanızı öncelikle resetlemelisiniz .sonra sitemizin 2.sayfasındaki ariston indesit arıza kotları başlıgı altında ki enson mesajı adım adım uygulayın hatalı konpanent size makina tarafından ışıklarla ifade edilecektir eger düşündügünüz gibi F 09 (yanlış eeprom ) hatası veriyorsa uygun eepromu bulundugunuz il de ariston servislerınden tedarik edebilirsiniz yok ben servislere güvenmiyorum derseniz kartınızın üstündeki mavi renkli trafonun dibinde yapıştırılmış kart versiyon no ile makinanızın arkasındaki etiketi foto larsanız size programda yüklenmiş eepromu kargolarım bana direk ulaşmak istarseniz profil bilgilerimi ziyarat ediniz kolay gelsin

sayın alfa romeo ustad.ben kartı söktüm ve nemlenmiş oldugunu gördüm..saç kurutma makinesiyle tüm parçaları özellikle eepromu ısıttım ..şimdi çalışıyor sorun kalmadı.
teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri