Şu ana kadarf hayatımda onaramadığım yegane arızadır. İlan ederim ;

Hantekin

Üye
6030 Arçelik bulaşık makinamız altından su kaçırıyordu içini açtım hortumunun dibinden küçük bir fışkırma yaptığını ve delinmiş olduğunu gördüm.Servisinden orijinal hortumunu alıp değiştirdim. Çalıştırdığımda bu sefer ana yıkamaya geçer geçmez alttan su kaçırdığını gördüm.Taşma şamandırasının straforuna baktım param parça olmuş. Tekrar servise gidip takım halinde taşma şamandırasını alıp değiştirdim. Start verdiğimde ön yıkamayı bitirdikten sonra ana yıkamaya geçince tekrar su kaçırmaya başladı forumlardan araştırdığımda ön kapak alt sızdırmazlık contasından bahsedenler vardı onu da servisten alıp değiştirdim. Şimdi kaçırıp kaçırmadığını kontrol etmek istedim fakat ön yıkama bittiğinde ana yıkamaya bir türlü geçmiyor. Elle de müdahale ediyorum konum hiç değişmiyor. Makinanın altından har har har bir motor sesi var ama fiili bir hareket yok. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

köpük içindeki taşma swici yanık veya tabanada herhangi bir sebepten / yerden su kaçırmış olabilir

svicin sağlamlığını değiştirmeden nasıl test edebilirim ?

aynısını aynı makinada bende yaşadım..

ön kapak sacını söktüm baktım çenelerden su dolup taşıyor ve de taşma şamandırasının oraya gidiyor du..

makina fazla su alıyordu..su sayaç grubunu değiştirdim düzeldi..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri