İNDESİT ARİSTON LBF51 makina arızası

İNDESİT ARİSTON LBF51 makina arızası öncedende foruma yazdım cevap alamadım Sorunumu tam anlatamadım galiba başka şekilde yazayım . bulaşık makinam ön paneldeki başla bekle ışıkları beli bir zaman sonra yanıp sönüyor mesela bulaşıkları yıkıyor 10 dakika sonra ışıklar yanıp yanıp sönüyor bizde fişini çekiyoruz ne olur ne olmaz diye .serviside bilemedi tuz yoktur dedi gitti tuzu yeni koymuştuk makinaya anladığım kadarıyla resetlemek gerek ama nasıl yapılır bilemiyorum bilen varsa lütfen yazssın teşekkürler.:confused:

merhaba arkadaşım ben ariston servisliğinde çalışıyorum gördüklerim kadar bilgi verebilirim kartınızda sorun olabilir.
inşallah daha sonra daha fazla bilgi vermeye çalışırım

İNDESİT ARİSTON LBF51 makina arızası öncedende foruma yazdım cevap alamadım Sorunumu tam anlatamadım galiba başka şekilde yazayım . bulaşık makinam ön paneldeki başla bekle ışıkları beli bir zaman sonra yanıp sönüyor mesela bulaşıkları yıkıyor 10 dakika sonra ışıklar yanıp yanıp sönüyor bizde fişini çekiyoruz ne olur ne olmaz diye .serviside bilemedi tuz yoktur dedi gitti tuzu yeni koymuştuk makinaya anladığım kadarıyla resetlemek gerek ama nasıl yapılır bilemiyorum bilen varsa lütfen yazssın teşekkürler.:confused:
bu tip arızalar genelde kartın üzerindeki 12 volt devresindeki amper kaybından yaşanıyor.kart üzerinde kibrit kutusu şeklindeki kondansatörü değiştirip deneyin.

cevaplar için çok teşekkürler şimdi gene aynı arızayı yaptı resetlemesini bilen yokmu yada fabrika ayarlarına döndürüp denesek

Cihazınız belli bir zaman sonra arızaya geçmektedir siz fişi çektiginiz taktirde otomatik olarak arıza hafızadan silinecektir arızayı servisin anlayabilmesi için cihazı çalıştırın arıza verdigi zaman fişi çekmeyin servisi arayın servis arıza kodlarından hangi parçanın arızalı oldugunu görecektir

cihazın akış lambaları var. yani yıkama kurutma ve bitti modu. onlardan hangisi yada hanigleri yanoyrsa arızayı o gösterir. muhtemelen (10 dakika sonra dediğniz için ) rezistans arızalı olabilir.
3 yıl sonra cevap verdim farkındayım. en azından sizden sonrakiler faydalınır. ayrıca beyazesyavekombitamiri.blogspot da görselli anlattım. ordan da yararlanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri