Bosch SGS4002/20 Altından Su Akıtıyor!

silencio88

Üye
Selamlar,

Yaklaşık 12 yıldır kullandığımız Bosch SGS4002/20 model makinenin kapağının sol alt kısmından zaman zaman su akıyor. Altına bir havlu koyup çalıştırmak zorunda kalıyoruz.
Acaba bu sorun neyle ilgilidir? Ben lastik diye tahmin ettim ama açamadım kapağı.

Bazen yıkamanın sonuna doğru vınlama sesi geliyor, onun sebebi ne olabilir?

Bir de bulaşık sepetinin bazı kısımları biraz paslandı, acaba yenisi bulunabilir mi? Ya da mevcut olan boyanabilir mi nasıl halledebilirim bu sorunu?

Şimdiden teşekkürler!

Selamlar,

Yaklaşık 12 yıldır kullandığımız Bosch SGS4002/20 model makinenin kapağının sol alt kısmından zaman zaman su akıyor. Altına bir havlu koyup çalıştırmak zorunda kalıyoruz.
Acaba bu sorun neyle ilgilidir? Ben lastik diye tahmin ettim ama açamadım kapağı.

Bazen yıkamanın sonuna doğru vınlama sesi geliyor, onun sebebi ne olabilir?

Bir de bulaşık sepetinin bazı kısımları biraz paslandı, acaba yenisi bulunabilir mi? Ya da mevcut olan boyanabilir mi nasıl halledebilirim bu sorunu?

Şimdiden teşekkürler!

Alt ve üst sepetler piyasada (izmir) var.Boya paslanmayı engellemez.
vınlama sesi su tahliye motorunuz suyu tamamen tahliye ettikten sonra bir müddet daha çalışır, vinlama sesi tahliye motorunuzun boş çalışma sesidir.

Öncelikle makinenizin hortum bağlantılarını kontrol edin. Hortum delinmesi vs. sözkonusu olabilir.
Ardından sol yan duvarı sökerek su cebini gözlemleyin. Büyük ihtimalle kaçağı buradan bulabilirsiniz.

Tekrardan merhabalar,

Servis çağırdık, kapı içindeki lastik eskimiş değişmesi gerekiyor dediler ancak 80 tl istediler değişim için. Yerine taktılar ancak yine yerinden çıktı az da olsa su akıyor sol alttan... Bu lastik acaba nereden bulunabilir ve kendim değiştirebilir miyim? (istanbul'dayım)

Ali ustam, candoğan bey sağolun cevaplarınız için. Sepetler istanbul'da nerede bulunur ve ne kadardır bir fikriniz var mı?

Şimdiden çok teşekkürler :)

Tekrardan merhabalar,

Servis çağırdık, kapı içindeki lastik eskimiş değişmesi gerekiyor dediler ancak 80 tl istediler değişim için. Yerine taktılar ancak yine yerinden çıktı az da olsa su akıyor sol alttan... Bu lastik acaba nereden bulunabilir ve kendim değiştirebilir miyim? (istanbul'dayım)

Ali ustam, candoğan bey sağolun cevaplarınız için. Sepetler istanbul'da nerede bulunur ve ne kadardır bir fikriniz var mı?

Şimdiden çok teşekkürler :)

Merhaba arkadaşım

Arıza tespitini yaptırmışın kapı alt contasının fiatı 39.00+40.00 tl. Üst sepet fiatı 69.00 tl Alt sepet fiatı 162.00 tl
istanbulun neresinde bulunuyorsunuz? yardımcı olmaya çalışırım ...

Merhaba arkadaşım

Arıza tespitini yaptırmışın kapı alt contasının fiatı 39.00+40.00 tl. Üst sepet fiatı 69.00 tl Alt sepet fiatı 162.00 tl
istanbulun neresinde bulunuyorsunuz? yardımcı olmaya çalışırım ...

Hocam Ortaköy'de oturuyorum, yine az da olsa su kaçırıyor lastik sanırım eskimiş artık tutmuyor. 39+40 derken tam anlayamadım nasıl oluyor yani? Sepetler çok pahalıymış, paslı olması sağlık açısından bir soruna sebep olmazsa ya da çıkma sepet falan bulunmuyorsa öyle kalabilir, diğer türlü yeni makine parası edecek neredeyse :(

geçmiş olsungeçmiş olsungeçmiş olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri