3460 Arçelik Lady Su Almayı Geç Yapıyor

tamirci

Üye
3460 arçelik lady bulaşık makinesi su almayı geç yapıyor. Su giriş ve ventildeki süzgeci temizledim ancak bana göre su alış geç. Ventil arızası olabilir mi?

Büyük ihtimalle ventil sorunludur. Çünkü arızalandığında yavaş su akışına neden olur, makine 10-15 dakika su almayı tamamlayamaz.

Sağlamasını yapmak için ventil çıkışındaki hortumun ucunu söküp bir kovaya bırakarak makineye su aldırabilirsiniz. Su yavaş geliyorsa sorun ventildedir.

34 bulaşıklarda orjınalde pnömatık ventıl vardır.teklı normal ventıle cevır.yada yan cebı temizle .4 kez su alıp sıvıcın ınmesı lazım.
kolay gelsın

lady serisi makinalarda su cebi lavatit ve ventil bahsi geçen arızaya sebep olabilir.ilk su alış sayısıda 3 tür.4 su alma süper programda olur.eğer lavatitteki reçine tamamen dolmuşsa tuz kutusunu değiştirmek gerekir.

lady serisi makinalarda su cebi lavatit ve ventil bahsi geçen arızaya sebep olabilir.ilk su alış sayısıda 3 tür.4 su alma süper programda olur.eğer lavatitteki reçine tamamen dolmuşsa tuz kutusunu değiştirmek gerekir.
Aynı sorun benim makinemde de vardı, su cebini temizledim ve sorun çözüldü. Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri