AEG Bulaşık Makinesi Sürekli Su Alıp Taşma Yapıyor

prstko

Üye
selam arkadaşlar,aeg bulaşık makinesi yaklaşık olarak her 3 çalışmasının birinde suyu taşırıyordu ve sonunda üst üste suyu taşırınca daha çalıştırmadık,su seviye anahtarındanmıdır karttanda olabilirmi kolay değiştirebilecegim birşeymidir ve maaliyeti nekadardır bu konular hakkında yardım edecek arkadslara şimdiden teşekkür ediyorum hayırlı günler bol kazançlar diliyorum

şimdi konudan bağımsız olarak sormak istedigim bi sorum daha olacak bulaşık makinesi fişe takıldıgı gibi sigorta attırıyor ölçü aleti ve seri lamba kısa devre göstermiyor sorun hakkında fikirleri olan arkadaslar cevaplarınız için tekrar teşşekkür edrm

Son düzenleme:
aeg bulaşık makinalarında prosestatı aktif pozizyonuna geçiren sıkıştırılan havadır .
Eğer onarım veya taşınma olmuş sonrasında bu sorunu yaşamışsanız hava iletim hortumunuza su kaçmış olabilir!
Herhangi bir yer değişimi veya onarım olmadan aniden oldu ise yağ,deterjan artıklarının hava sıkıştırılan bölümünü doldurmuş olabileçegini düşünmelisiniz
Bulaşık makinalarını her 3 ayda bir korozyon çözücülerle (marka yazmıyorum reklam olmasın)boş olarak yıkatılmasını önerebiliriz.Bu sayede korozyon oluşmadan hem makina su devirdayim sistemindeki yağ artıkları oluşumu engellenir hemde su taşma şikayetleri oluşmaz.

arkadaşım, ben aynı sıkıntıyı arçelikte yaşadım, servisi bekledim hafta sonu olduğu için yoğunluktan gelemedi ve makinayı açtım yan duvarda su akışını ve seviyesini gösteren plastik bölge var ve doldu seviyesini beyne ileten çift yönlü siviç vardı...görevini yapmadığı için su almaya arada bir devam ediyordu. sw 5 tl ye piyasada aldım...hala cihazım çalışıyor problem vermedi...
marka farklı, belki bu tecrube size yardımcı olur
kolay gelsin.

su alma valfinde de sorun olabilir.
benim başıma gelmişti valfin içine pislik gelmiş ve takılı kalmıştı.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri