Arçelik 6030m Kurutma Kısmında Sigorta Attırıyor

Selamlar bende arçelik 6030m bulaşık makinesi var , makina kurutmaya geldiği zaman içinden patlamaya benzer sesler geliyor ve sigorta attırıyor.Lütfen yardım edin neler yapabilirim.

suyu ısıtan parça rezistans kaçak akım yaptığı için sigorta atıyor olabilir.

Suyu ısıtmada bir problem yok ki. Bulaşıkları yıkıyor duruluyor. Ama kurutmaya geldiğinde sigorta atıyor.Makinanın kapağını açtığım zamanda içi sıcak tı.

suyu ısıtmak ve bulaşıkları kurutmak için aynı rezistans kullanılıyor,bildiğim kadar.atan sigorta kaçak akım rolesi mi yoksa tekli normal sigorta mı.sigorta özelliğini yitirmiş olabilir.kaliteli bir sigortayla değiştirip deneyin.en kısa ve ucuz yolu bu olduğunu düşünüyorum.kolaygelsin.

Son düzenleme:
bu üründe kurutma adımında rezistans çalışmıyor. gizli rezistans var çalışsa bile bir işe yaramaz. zaten sirkülasyon olmadan çalışamaz. kurutmada sigortta attıran bulaşığı ilk defa duydum

evet bende ilk defa duyuyorum bence bulaşık makinasından kaynaklı bir durum yok daire içi otomat şalter özelliğini kaybettiğinden amperaj kaynaklı sigorta atıyor

Devamlı kurutma işlemi yapılacağı sırada bu sorunla karşılaşıyorsanız, sigortayla alakalı bir durum değildir.

Sorun kurutmada devreye giren hava sirkilasyon fanında gözüküyor.

Arkadaşlar kurutma ve ısıtma rezistansı ayrı oluyor kurutma resintansında bir endüktas yani kaçak olabilir bu yünden kaçak akım rölesi atar yani sigorta

eskı bı konu ama bılgı amaclı yazıyım dedım kurutma genelde rezıstansın suyu buhar halıne getırmesıyle gerceklesır
ve genelde bulasık makınalarında kullanılan rezıstans tıplerı hem sulu hemde susuz calısmasıyla hem yıkamada hemde kurutmada tek rezıstansla bu olayı cozer bazı rezıstanslar basımıza geldı soylekı kurutmada susuz calıstıgı esnada çok fazla ısınacagı ıcın kacak yaparlar ve sıgorta attırırlar bu olayı yıkarken fark edemessınız .........
çözümü ısıtıcıyı deyıstırmektır kolay gelsın...........

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri