Arçelik 4440 Bulaşık Makinası Çoklu Sorun

Sevgili dostlar bir süre önce evdeki makinada ( Arçelik 4440 Bulaşık makinası ) bahsettiğim sorunlar dün akşama kadar ortadan kalkmıştı (nedenini de bilemedim). Dün gece kızım mutfaktan yanık kokusu geliyor dediğinde bir kablo,bakalit kokusu gibi bir koku algıladım..o sırada hem bulaşık makinası hem de fırın çalışıyordu..ben fırından geliyor olabilir dedim..ancak bir süre sonra mutfağa girdiğimizde bulaşık makinasının eski sorunu tekrarladığını yani program bitmesine rağmen yeniden çalıştığını gördük..yıkama kötüydü tabi ve kurutma yapmamıştı..eşim yeniden deterjan koydu ve baştan çalıştırdı..yemek sonrası mutfağa girdiğinde eşim yere su sızdığını görmüş..durdurup kapağını açtım silme su doluydu..su sıcak ve deterjanlıydı..seviyesi yüksekti ve kapak açılınca epeyce bir su dışarı aktı..suyun fazlasını bir bardakla aldım..kapağı kapattım ..çalışmaya devam etti ama suyu boşaltmadı, yeni su almadı..program düğmesi klasik sesini (çıtır-çıtır) çıkartarak yavaşça dönmeye devam ediyordu..tabi kapattım makinayı.
Şimdi aldığımız koku diyelim ki boşaltma pompası ile ilgili, peki su seviyesinin bu kadar yüksek olmasını neye bağlayacağız? Sorun birden fazla mı acaba? Yani hem suyu boşaltmıyor hem de üzerine yeniden su mu alıyor? Bunlar benim aklıma gelenler, sizler ne önerirsiniz sorun hakkında, nereyi kontrol etmeliyim? elimden bazı onarımlar gelir ..takım alet edevat mevcut..elektrik devrelerini kontrol edebilirim, şema olursa şema okuyabilirim..buna rağmen makinayı servise mi vermeliyim sizce? bu tür sorunlar ne civarda maliyet çıkartabilir sizce? oğlum masraf çok çıkarsa yenisini alalım daha iyi diyor..hanım isyanlarda doğal olarak, 6 kişinin bulaşığını elle yıkamak dert oldu.
Yanıtlarınız için teşekkürler.

ürünü değiştirin

Sevgili dostlar bir süre önce evdeki makinada ( Arçelik 4440 Bulaşık makinası ) bahsettiğim sorunlar dün akşama kadar ortadan kalkmıştı (nedenini de bilemedim). Dün gece kızım mutfaktan yanık kokusu geliyor dediğinde bir kablo,bakalit kokusu gibi bir koku algıladım..o sırada hem bulaşık makinası hem de fırın çalışıyordu..ben fırından geliyor olabilir dedim..ancak bir süre sonra mutfağa girdiğimizde bulaşık makinasının eski sorunu tekrarladığını yani program bitmesine rağmen yeniden çalıştığını gördük..yıkama kötüydü tabi ve kurutma yapmamıştı..eşim yeniden deterjan koydu ve baştan çalıştırdı..yemek sonrası mutfağa girdiğinde eşim yere su sızdığını görmüş..durdurup kapağını açtım silme su doluydu..su sıcak ve deterjanlıydı..seviyesi yüksekti ve kapak açılınca epeyce bir su dışarı aktı..suyun fazlasını bir bardakla aldım..kapağı kapattım ..çalışmaya devam etti ama suyu boşaltmadı, yeni su almadı..program düğmesi klasik sesini (çıtır-çıtır) çıkartarak yavaşça dönmeye devam ediyordu..tabi kapattım makinayı.
Şimdi aldığımız koku diyelim ki boşaltma pompası ile ilgili, peki su seviyesinin bu kadar yüksek olmasını neye bağlayacağız? Sorun birden fazla mı acaba? Yani hem suyu boşaltmıyor hem de üzerine yeniden su mu alıyor? Bunlar benim aklıma gelenler, sizler ne önerirsiniz sorun hakkında, nereyi kontrol etmeliyim? elimden bazı onarımlar gelir ..takım alet edevat mevcut..elektrik devrelerini kontrol edebilirim, şema olursa şema okuyabilirim..buna rağmen makinayı servise mi vermeliyim sizce? bu tür sorunlar ne civarda maliyet çıkartabilir sizce? oğlum masraf çok çıkarsa yenisini alalım daha iyi diyor..hanım isyanlarda doğal olarak, 6 kişinin bulaşığını elle yıkamak dert oldu.
Yanıtlarınız için teşekkürler.
15 gün önce Arçelik 4440 bulaşık makinam yıkamayı bitirip içini boşaltıp tam kapağını kapatırken büyük bir gürültü ile ateş çıkardı, sol yan kapak tarafından,Arçelik servisini çağırdım, bana tüm kabloların yanmış birbirine yapışıp erimiş olduğunu,ve bu modelin parçalarının artık üretilmediğini, söylediler, ben ısrarla yapılmasından yanaydım, bana 'yaptırsanız bile arıza tekrarlanır ve 400_500 tlye mal olabilir' dediler,bende ani bir kararla yenisini aldım, sonra pişman oldum, acaba bu makinamdaki elektrik kablolarını alternatif bir makina tamircisine yeniletebilirmiydim,sağlıklı olurmuydu,arıza gerçekten tekrarlarmıydı,çünki sonrasında öğrendimki arçelik 10 yılı geçmiş makinaların tamirinde yedek parça sağlıyamıyormuş. benim bulaşık makinamda 25 yıllık'tı ,emektarımı üzülerek göndermek zorunda kaldım,sizin tamirci olmadığınızı biliyorum ama forumdaki msjınızdan bilgili bir kişi olduğunuzun kanısına vardım,omdan rahatsız ettim,acaba Arçelik yıllanmış makinaları piyasadan,arızaları onarma durumu olsa bile bazı gerekçelerle 'tamir olmaz' diye toplatıyormu ,yenileri satılsın diye ,böyle bir soru dahi geldi aklıma açıkcası , siz ne dersiniz, makinam kurtarılabilirmiydi bu kabloların yanmış erimiş olmasına rağmen, teşekkürler, iyi günler

Moderatör tarafında düzenlendi:
bir ay önce Arçelik 4440 bulaşık makinam yıkamayı bitirip içini boşaltıp tam kapağını kapatırken büyük bir gürültü ile ateş çıkardı, sol yan kapak tarafından,Arçelik servisini çağırdım, bana tüm kabloların yanmış birbirine yapışıp erimiş olduğunu,ve bu modelin parçalarının artık üretilmediğini, söylediler, ben ısrarla yapılmasından yanaydım, bana 'yaptırsanız bile arıza tekrarlanır ve 400_500 tlye mal olabilir' dediler,bende ani bir kararla yenisini aldım, sonra pişman oldum, acaba bu makinamdaki elektrik kablolarını alternatif bir makina tamircisine yeniletebilirmiydim,sağlıklı olurmuydu,arıza gerçekten tekrarlarmıydı,çünki sonrasında öğrendimki arçelik 10 yılı geçmiş makinaların tamirinde yedek parça sağlıyamıyormuş. benim bulaşık makinamda 25 yıllık'tı ,emektarımı üzülerek göndermek zorunda kaldım,sizin tamirci olmadığınızı biliyorum ama forumdaki msjınızdan bilgili bir kişi olduğunuzun kanısına vardım,omdan rahatsız ettim,acaba Arçelik yıllanmış makinaları piyasadan,arızaları onarma durumu olsa bile bazı gerekçelerle 'tamir olmaz' diye toplatıyormu ,yenileri satılsın diye ,böyle bir soru dahi geldi aklıma açıkcası , siz ne dersiniz, makinam kurtarılabilirmiydi bu kabloların yanmış erimiş olmasına rağmen, teşekkürler, iyi günler
bir cvp yazamazmısınız ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri