yıkanılan bulaşıklar lekeli çıkıyor

hasçel

Üye
komşumuz yeni Arçelik bulaşık makinesi almış.60 derece hızlı programda(58 dakika) program sonunda tabaklar bardaklar lekeli kalıyormuş.50 ve 70 derece programlarında bulaşıklar parlıyormuş,yani sorun yaşanmıyormuş.hızlı programda yıkama suyunu daha az mı ısıtıyor.yoksa başka bir sorun mu var.ne yapmak gerekiyor.değerli yorumlarınızı bekliyorum.

garantisi devam ediyorsa hemen servis çağırın ve söylediklerinizi ispat etmeniz gerekiyor uygulamalı örnek gösterirseniz daha inandırıcı olur yoksa sizi sallarlar

sadece kısa programda bulaşıkların lekeli çıkması dikkatimi çekti.acaba şu anda bulaşık makinesine giren Şebeke suyu5-8 derece, suyu ısıtmak için ayrılan zaman az olduğu için belkide 40 dereceyi geçemiyor olabilir.yaz günleri bu sorun yaşanmayabilir.yazın şebeke suyu 22-25 derece olacağı için kendiliğinden düzelebilirmi.

hızlı 58 dk lık program ile diğer 50-65 derecelik programların yıkama kalitesi elbet bir değildir. 58 dk lık hızlı programda kirli bulaşık zaten yıkayamazsınız. O program az kirli bulaşıklarınız için hızlı program seçeneği. Üründe sorun olacağını zannetmiyorum.

bulaşık makinalarında, parlatıcı, tuz ve deterjanı yeterli bir biçimde (suyun sıcaklığının etkisi büyük) uygulanamasa böyle sorunlar çıkarabiliyor. Bulaşık deterjan gurubunu kontrol edin ve yüksek ısıda deneyin sonuç normalse yine sorun var demektir servisinizden destek almanız gerekebilir

hızlı 58 dk lık program ile diğer 50-65 derecelik programların yıkama kalitesi elbet bir değildir. 58 dk lık hızlı programda kirli bulaşık zaten yıkayamazsınız. O program az kirli bulaşıklarınız için hızlı program seçeneği. Üründe sorun olacağını zannetmiyorum.

bu konuda size katılıyorum ve yorumunuz için teşekkür ediyorum.

komşumuz yeni Arçelik bulaşık makinesi almış.60 derece hızlı programda(58 dakika) program sonunda tabaklar bardaklar lekeli kalıyormuş.50 ve 70 derece programlarında bulaşıklar parlıyormuş,yani sorun yaşanmıyormuş.hızlı programda yıkama suyunu daha az mı ısıtıyor.yoksa başka bir sorun mu var.ne yapmak gerekiyor.değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Tabaklardaki kurumuş artıklar neyse de, bardaklarda leke kalması bence normal bir durum değil.

Komşunuz su damlası lekelerini bulaşık artığı gibi görüyor olmasın? Kendisine bardak ve tabaklarda nasıl lekeler gördüğünü sorarsanız daha detaylı yardımcı olabilirim. Sözkonusu lekeler:

-Su damlası lekesi
-Artık lekesi
-Bulaşıklardaki artıkların taşınarak diğerlerine yapışması

Şeklinde olabilir. Bunların hepsi başka sorunlara işarettir. Yoksa 58 dakika programının normal şartlar altında kurumuş ve ağır tencere kiri haricinde bardak ve tabakları tertemiz yıkaması gerekir. 50 dakika 60'C yi geçin benim makinem uygun şartlarda 30 dakika 35'C de bile bulaşıkları temiz yıkayabiliyor. Ancak ben tıka basa doldurduğumdan eko programı kullanıyorum.

tekrar sorduğumda su damlası lekesi olduğunu söyledi

Komşunuz tablet deterjan kullandıgından tuz haznesine tuz koymamış sanırım !
Tuz suyun yumuşatılması maksadı ile kullanılır!su lekeleri genelde su sertliginin yüksek oldugu bölgelerde görülür
parlatıcı ayarlarınında uygun olup olmadıgı kontrol edilmeli

aynı problem bizdeki makinadada var birde cam olan bardak v.s çiziliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri