Arçelik 3420 Bulaşık Makinası Arızası

acan35

Üye
arçelik leydi 3420 bulaşık makinamı açma-kapama düğmesine bastıktan sonra suyunu alıyor. program düğmesi ilerlemesine rağmen pervaneler suyu püskürtmüyor ve vınlama sesi duyuluyor. bu arada program sürekli ilerliyor. suyu boşaltma zamanı geldiğinde suyu boşaltıyor. yardım ederseniz sevinirim

arçelik leydi 3420 bulaşık makinamı açma-kapama düğmesine bastıktan sonra suyunu alıyor. program düğmesi ilerlemesine rağmen pervaneler suyu püskürtmüyor ve vınlama sesi duyuluyor. bu arada program sürekli ilerliyor. suyu boşaltma zamanı geldiğinde suyu boşaltıyor. yardım ederseniz sevinirim

senin sorunun bulaşık makinasının motorunda ,motoru söküp pompa kısmını kontrol etmelisin içine pislik kaçıp tıkamış olabilir veya motor sıkışmış olabilir

Ürünün sol duvarını açın. Sol arka tarafda sirkülasyon pompa motorunu göreceksin. Arka kısmında soğutucu fanına el ile hareket ver sıkışıklığı gider. daha sonra açılıp sorunsuz çalışacaktır. yine dönmez ise motorun hemen yanında 5mf motor kapasitörü var. ölçün / değiştirin.

arcelik leydi 3420 buşalık makinası hakkında sanırım siz bilgiLisiniz nasıl kullanıcağım hakkında beni bilgilendirirmisiniz cok çalıştırmam gerekiyomu kendisininmi bitirmesini bekliyorum suyu nasıl boşaltıyo yardımcı olursanız sevinirim..

bugün aynı sorun banada rast geldi daha evelki arızaları 4uf kondansatör ile çözdük fakat bukez öyle olmadı motor rahat dönüyor rotorda sürtme yok pervane temiz yardımcı sargının giriş soketleri erimiş oksitlenmiş soketi iptal edip direk bağladığımızda sorun çözüldü fakat arada bir termistör var motorun yüksek ısı riskini göze aldık bundan sonraki sıkışmalar da yanacak :) çöpe.. 50/300 c bir hariçi termostad la motoru korumaya aldık görünmeyen bir yerde motor soğumadıkça çalışmayacak termistör kesme derdindende böyle kurtulcaz alet bizim olunca böyle

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri