arçelik bulasık makinası 3490 e

sorf64

Üye
selam bulaşık makinası her proğram sonunda h1 arızası veriyor ısıtmayı yapıyor ama proğram sonunda h1 hatası veriyor yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler

selam bulaşık makinası her proğram sonunda h1 arızası veriyor ısıtmayı yapıyor ama proğram sonunda h1 hatası veriyor yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler

h1 hatası veren bulaşık makinasının programıda bitirmemesi gerekir..siz program sonunda yapıyor demişsiniz.bu şekilde olduğundan eminmisiniz.
.eğer durum farklı ise ilk suyunu alıp yıkayıp 2. suyunu aldığında ısıtmaya girer.ve bu süreçte karta suyun ısındığına dair sinyal gitmez ise h1 hatası verir.bu durumda cihaz programı bitirmez.
bunun 4 sebebi var ısıtıcı arızası ntc arızası kart arızası veya kablo kopuğudur.
suyu ısıtıyor dediğinize göre ısıtıcı ve kablolar sağlam..sorun suyun ısındığını algılayan sensör sisteminde yada kartta.

makina en son parlatıcı suyunu alıyor yıkamaya geciyor ısıtmayı yapıyor yeterli ısıya gelince ısıtmayı kesiyor 10 dk kadar yıkıyor ondan sonra h1 hatası veriyor

makina en son parlatıcı suyunu alıyor yıkamaya geciyor ısıtmayı yapıyor yeterli ısıya gelince ısıtmayı kesiyor 10 dk kadar yıkıyor ondan sonra h1 hatası veriyor

böyle bir arıza ile karşılaşan olmadı mı?

bahsettiğiniz geçen süredeki ısıtmayı kesmesi suyun yeterli seviyede ısınmasından kaynaklanmıyor olabilir....su ısısının değiştiğini yükseldiğini algılayan sensör bozuk ise su ısındığı halde kart bunu algılayamaz..ve otomatik olarak ısıtma sistemini devre dışı bırakır.makinanın tabanında bulunan sensörün kablolarını ölçün..kartla sensör arasında iletişim kopukluğuda olabilir.

bahsettiğiniz geçen süredeki ısıtmayı kesmesi suyun yeterli seviyede ısınmasından kaynaklanmıyor olabilir....su ısısının değiştiğini yükseldiğini algılayan sensör bozuk ise su ısındığı halde kart bunu algılayamaz..ve otomatik olarak ısıtma sistemini devre dışı bırakır.makinanın tabanında bulunan sensörün kablolarını ölçün..kartla sensör arasında iletişim kopukluğuda olabilir.

bu makinada altta sensör yok kapına 1 tane var oda ısıttığın zaman değer yükseliyor altta 2 adet termik var onlarda çalışır durumda.h1 arızası verdiğinde başla/dur ve ön yıkama butonuna basıyorum reset atmıyor yani h1 yazmaya devam ediyor re yazmıyor ancak p1 p2 yaparsam öyle düzeliyor. ara kabloda sağlam.

Bahsettiğiniz arızayla, bir kaçdefa karşılaştım her seferinde önce makineyi teste aldım.
bazı makinelerde problem düzeldi.Problem düzelen yerlerde elektirkle voltajının düşük olabileceğini düşünüyorum.
test sonucu düzelmeyenlerde kartı değiştirdim.Problemi takip ettiğimizde sonrasında bir daha hata vermedi.

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.arızayı buldum makidanın altındaki ısı termiklerinden 1 tanesi ısıyı sensörden önce algılıyor ve devreyi kesiyor termigi degiştirince düzeldi.

1. 3490 E Bulaşık makinesinin parlatıcı koyduğum halde ışığı sürekli yok diye yanık duruyor.Ne yapmalıyım

2. Deterjan gözü kapağı ana yıkamaya geçmesine rağmen otomatik açılmıyor.Ne yapmalıyım.

NOT: Tamir işinden anlıyorum.arif edebilen olursa sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri