Arçelik 6020 M Bulaşık Makinası

AAVCİ_İ

Üye
Selamlar. Aranıza yeni katıldım ve bir problemim var.bulaşık makinesine program verdiğimde su almaya başlıyor. Su almayı kesmiyor ve dolayısıyla programda ilerlemiyor.arıza nerden kaynaklanıyor olabilir ?program düymesini çok az çevirdiğimde program ilerliyor.cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.iyi ve bol neşeli günler.

Sol yan duvarı söktüğünüz zaman Resimdeki Su seviye Şalterini görürsünüz. Şalterin sağlamlığını ve buna bağlanan hortumu kontrol edin. Hortum delinmiş ya da tıkanmış olabilir. Su seviye şalterine gelen Şeffaf hortum filtre haznesinden çıktıktan sonra yakaşık 15-20 cm yukarıp çıkıp daha sonra su seviye şalterine giriyor. ( kazan su seviyesini kurtarmak için ). o hortum seviyesi aşağı da düşmüş olabilir

Cihazda su seviye var onu konrol ettim ve değiştirdim.birde cihazın sağında su cebine monte halinde sayaç kartı var.ondan olabilirmi acaba.teşekkürler.

hıı sizin ki kartlı smart versionu. Sayaç kartından olacağını zannetmiyorum. Elektronik kart sayacı okuyamadağı zaman belirli bir süre sonra suyu kendisi kesiyor. Pano içersinde program cihazı yanındaki elektronik kartın arızalı olma olasılığı yüksek. kartın fiatı 15 tl

O kart bozuksa bende ambalajlısı var 10TL ye veririm :) Ben de kartlı versiyon sanarak almıştım da, bendeki mekanik versiyonmuş ondan elimde mevcut. Saygılar.

Bugün sipariş ettiğim parçaları bekliyorum. Onlar gelmezse size yazarım gönderirsiniz.ben ist kartaldayım ya siz?

Selamlar. Aranıza yeni katıldım ve bir problemim var.bulaşık makinesine program verdiğimde su almaya başlıyor. Su almayı kesmiyor ve dolayısıyla programda ilerlemiyor.arıza nerden kaynaklanıyor olabilir ?program düymesini çok az çevirdiğimde program ilerliyor.cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.iyi ve bol neşeli günler.

selam.ön panelin ortasındaki elektronik kartın üzerinde büyük bir kondansatör var. 220 wolt 470 mf değerinde.onu değiştir cihaz sorunsuz şekilde çalışıcak.
(şimdi ne alaka diye düşünülürse; yan depo sayacı sayıyor ama kart bunu algılamıyor .nedeni kartta besleme olmaması.eğer kart normal olsaydı sayaçtan gelen tetikleme ile beyin motoruna triac üzerinden woltaj gönderip bir çıt ilerletip suyu kesmesini sağlayacak..bu üründe su ventili enerjisini beyin kontakları üzerinden alıyor.kart takılı olmasa dahi beyin el ile çevrilerek tüm fonksiyonlar çalışır.mekanik sistemde sivice 220 gönderen bu kontak beyin ilerlemediği için devreyi kesmiyor.ve devamlı su alıyor.) TAVSİYEM BU KONDANSATÖRÜN YERİNE 220 VOLT 1000 MF OLANI TAK ve güle güle kullan..

çok teşekkürler supermaster35 .çok açıklayıcı bir bilgi verdin.önerini değerlendirecem.kartı tümüyle değiştirsem olur herhalde.sayaç kartımın çalışma sistemini biliyormusunuz arkadaşlar ?pek bişeye benzetemedimde ben onu.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri