Bulaşık Makinesi Elektrik Kaçağı

huzyin

Üye
arkadaşlar bulaşık makinesini çalıştırınca makine elektrik kaçırıyor ve kullanmak isterken elektrik çarpıyor.bu arızayı nasıl gideririm??

arkadaşım çarpan elektrik şiddetlimi?Gıdıklama gibimi?ilk baş arızayı tam olarak anlat yardımcı olalım

Topraklı priz toprak ayakları ,topraklı fişin toprakgına tam temas edemiyor veya prizinizde toprak hiç bağlı degil!
Topraklı prizin ayaklarını biraz açın temas eder ise,prizde de toprak baglı ise kaçak kesilir.

elektrik gıdıklıyor.şiddetli değil.tavsiyen için teşekkürler alfa romeo

sarı - yeşil kablo topraklamasını yap

çarpan elektrik sitatik onun için topraklamasına bir bak
tesisat eski ise nötür ile şönt yap

Prizinizi bir kontrol edin bence daha önce başıma geldi prizin toprak hattında elektrik vardı!Tabi ben bunu başlangıçta anlayamamıştım eski bulaşık makinemiz alev alarak yandı(kapak üzerindeki butonların olduğu kısım) ben makinenin eskiliğinden olduğunu düşündüm.Daha sonra yeni bir makine aldık onunda dışına dokununca elektrik çarpıyordu.Bir de baktım toprak hattında elektrik var!

Eğer fiş prizde ancak makinenin anahtarı kapalıykende çarpıyorsa(bana olduğu gibi) prizine baktır.Elbette başka problemlerde olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklamayı bağla prizden tamamdır.

Prizinizi bir kontrol edin bence daha önce başıma geldi prizin toprak hattında elektrik vardı!Tabi ben bunu başlangıçta anlayamamıştım eski bulaşık makinemiz alev alarak yandı(kapak üzerindeki butonların olduğu kısım) ben makinenin eskiliğinden olduğunu düşündüm.Daha sonra yeni bir makine aldık onunda dışına dokununca elektrik çarpıyordu.Bir de baktım toprak hattında elektrik var!

Eğer fiş prizde ancak makinenin anahtarı kapalıykende çarpıyorsa(bana olduğu gibi) prizine baktır.Elbette başka problemlerde olabilir.

açınca çarpıyor.tavsiyeleriniz için teşekkürler.en kısa zamanda deneyeceğim.

Topraklı prizde toprak hattı olmayabilir nötründen bi atlama yaparsan sorunun hallolur

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri