leydi 3460 bm si hakkında sorunum var yardım

jevix

Üye
selam arkadaşlar evimde arçelik leydi 3460 marka bulaşık makinası var bulaşık makinasının programlama düğmesi ara ara takılıyo düğmeyi az bişey oynattığımda makinam yıkama işlemine devam ediyo yani belli bi noktada felan takılma felan yaptığıda yok alenade bir yerde takılıyo yani sadece kurulama programında takılıp kalıyo diyemem lütfen yardımlarınızı bekliyorum bu sorun yüzünden kaç gündür sinir oldum saygılarımla:confused::confused::confused::confused:

selam arkadaşlar evimde arçelik leydi 3460 marka bulaşık makinası var bulaşık makinasının programlama düğmesi ara ara takılıyo düğmeyi az bişey oynattığımda makinam yıkama işlemine devam ediyo yani belli bi noktada felan takılma felan yaptığıda yok alenade bir yerde takılıyo yani sadece kurulama programında takılıp kalıyo diyemem lütfen yardımlarınızı bekliyorum bu sorun yüzünden kaç gündür sinir oldum saygılarımla:confused::confused::confused::confused:

Sn jevix
Bulaşık makinelerinde program cihazı takılmasının nedenleri ve giderilmesi;
Nedenler;
1-Program cihazı arızalı olabilir.
2-Program cihazı ayar düğmesi sıkışıyor olabilir
3-Termostat arızalı olabilir.
4-Isıtıcı arızalı olabilir
Giderilmesi;
1-Program cihazı kontrol edilir arızalı ise değiştirilir.
2-Düğme kontrol edilir varsa sıkışıklık giderilir.
3-Termostat kontrol edilir arızalı ise değiştirilir.
4-Isıtıcı kontrol edilir arızalı ise değiştirilir.

Bunlar standart bulgular ve çözümler. Birde makinanın yan kapağı açıldığında su cebi var içinde plastikten bir şamandıra var onun yanlarında plastik küçük çıkıtılar var bıçakla kesin tekrar yerine takın şamandıranın takılmasına sebebiyet veriyor zamanla.

Son düzenleme:
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama benim sorunum sanırım program cihazında çünkü diğer tüm konuları kontrol ettim ve eledim peki program cihazını nasıl test edebilirim

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama benim sorunum sanırım program cihazında çünkü diğer tüm konuları kontrol ettim ve eledim peki program cihazını nasıl test edebilirim

Sn jevix yedek parça satış ve tamiri ile ilgilenen bir çok firma var piyasada benim tavsiyem onlara danışman tamirini yapıyorlar mümkün değilse sağlam çıkma yada orjinal parça bulabiliyorlar. Fabrikalar bazı yedek parçalarını dışarıdaki firmalara yaptırıyorlar bu işlerle ilgilenen firmalarda Fabrikalara yedek parça üreten bu firmalardan orjinal parçayı alabiliyorlar. Piyasayı araştırmanı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri