Kent meydanı çevre aydınlatması hakkında soru

nepa

Üye
Arkadaşlar Bir il de Kent meydanı yapılacak Böyle Projelerde Çevre aydınlatması için Kullanılabilecek aydınlatma türü nasıl olmalı . Ben led Düşündüm Fakat maliyet açısından malum bildiğiniz projeler var ise fikir babında paylaşımda bulunabilirmisiniz teşekkür ederim acil lütfen yardımcı olun

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Eğer kuvvetli bir aydınlatma isteniyorsa projektör kullanmalısınız. Ama maliyeti yüksektir.

anladım ama benim isteğim belki görmüşsünüzdür meydanlarda büyük bir direk olur 25 metre fln vardır yüksekliği onun ismi ve proje gösterimini biliyormusunuz

Bence led en mantiklisi tamam maliyeti bi nebze yukseltir ama uzun vadede diger lambalarin tukettigi gucu dusunursek her turlu daha karli olur

Ahmet Serinöz
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Elektrik Elektronik Mühendisliği

Hatta cesitli ledlerle baya guzel dekorasyon yapiyorlar bahcelerde olsun meydanlarda olsun cok hos goruntu oluyor

Ahmet Serinöz
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
Elektrik Elektronik Mühendisliği

Galvaniz poligon projektör direği şehir meydanlarından en çok kullanılan sistemdir. 12m'ye kadar yekpare, 12m'den sonrası sıkıgeçme tipte üretilir. Flanşlı tiplerinin görüntüsü hoş değildir. Şehir meydanında 12m ve üzerinde Led aydınlatmayı kesinlikle tavsiye etmem.
projektör direği.jpg

artık led devri eger çok güçlü bir ışıga ihtiyacın yoksa led düşün uzun ömürlü ve ekonomik

artık led devri eger çok güçlü bir ışıga ihtiyacın yoksa led düşün uzun ömürlü ve ekonomik

Koskoca şehir meydanı atıyorum 18m'lik galvaniz poligon projektör direği üzerinden Led projektörle aydınlatılmaz. Mesafe Led aydınlatma için zaten uygun değil bunun dışında saymakla bitmeyecek kadar olumsuz etken var. Led teknolojisi dekoratif aydınlatma ve park bahçe aydınlatma ötesine geçecek durumda değil. Belediye olarak iki yerde deneme yapıldı ikiside hüsranla sonuçlandı. Avrupada çok pahalı sistemler varmış uygulamaları varmış bunlar beni bağlamaz ben Türkiyede yaşıyorum,mevcut durum ve şartlara göre hareket etmek zorundayız.

Biz filanca şehir meydanında veya filanca tır parkında uyguladık süper verim aldık diyen varsada koysun fotoğrafını hep beraber görelim.

arkadaşlar led aydınlatma cidden uygnsuz mu kaçar. yukarıda arkadaşın söylediği gibi platformlu merdivenli 12 m lik projektör direğimi kullanılması daha uygun mu olur

arkadaşlar led aydınlatma cidden uygnsuz mu kaçar. yukarıda arkadaşın söylediği gibi platformlu merdivenli 12 m lik projektör direğimi kullanılması daha uygun mu olur

Sn nepa aydınlatılacak yer ne kadarlık bir alana tekabül ediyor. Relux, Dialux v.b. profesyonel aydınlatma programları var detaylı rapor çıktısı veriyor, simülasyonunu yapıyor. Armatürlerinizi almayı düşündüğünüz yere rica edin size hemen hesabını yapar raporunu verirler. Kağıt üzerinde aydınlatma hesabı devri çoktan kapandı.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri