70W'lık Bir Lambayı 150W'lık Bir Balastla Çalıştırabilir miyiz?

arkadaslar selam;
Elimde 70w lik bir projektor var bulundugum ulke kosullarindan dolayi kendi orjinal boyutunda 70w lik balast bulamiyoruz,onun icin elimde 150w lik bir balast kullanmak istiyorum,70w lik projektorun haznesine o sigiyor,devaminda 12 mf bir kondansator ve 70*400W ignitor la calisiyor,150w balast kullanirsam lambanin omrunde bir azalma veya atesleme sikintisi vs.calismamasi gibi bir durum soz konusu olurmu,yardimi gecen arkadaslara simdiden tesekkurler.iyi calismalar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaslar selam;
Elimde 70w lik bir projektor var bulundugum ulke kosullarindan dolayi kendi orjinal boyutunda 70w lik balast bulamiyoruz,onun icin elimde 150w lik bir balast kullanmak istiyorum,70w lik projektorun haznesine o sigiyor,devaminda 12 mf bir kondansator ve 70*400W ignitor la calisiyor,150w balast kullanirsam lambanin omrunde bir azalma veya atesleme sikintisi vs.calismamasi gibi bir durum soz konusu olurmu,yardimi gecen arkadaslara simdiden tesekkurler.iyi calismalar.

Öncelikle 150W balastın sığıp, 70W' lık balastın sığmama olayını anlamadım.? 70W balast her zaman daha küçüktür.

150W balast ile 70W lambayı çalıştırmanızı kesinlikle tavsiye etmem, bu size pahalıya malolur.

Sizin ne kadarlık yeriniz var armatürde? Hangi ülkedesiniz?

şu anda bir balast boyutuna baktım 70W için; uzunluk: 81mm, genişlik:65mm, yükseklik: 47mm

bende calistirmadim zaten,bu balastlar ozel bir uretim sanirim italyadan temin edilmis,kondansatoru iptal ettim ve balast sigdi,simdilik bir sorun yok,tesekkurler.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri