RSView Avantajları, Fiyatlandırma Vs...

maris

Üye
Çalıştığım şirket yakın zamanda RSView alıp, kullanmayı düşünüyor. Ben açıkçası otomasyon konusunda hiç bilgiye sahip değilim, ama bana araştırmam söylendi :). RSView'in Works ve Runtime ı var sanırım, wincc de ki gibi development gibi bir seçeneği yok galiba. Bunların lisansı ayrı ayrı mı alınıyor, yoksa Works'un içeriğinde Runtime mevcut mu? Bir de fiyatlandırması nasıl oluyor? Sayfa veya tag sayısına göre mi? Ayrıca kullanımı ile ilgili döküman falan nereden bulabilirim?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar kimse cevap vermemiş, ama ben birkaç soru daha soracağım. RSView in dışında FactoryTalk View var bir de. Şimdi bu da me (machine edition), se (site edition) ve studio olarak ayrılıyor. Benim işime ME yaramıyor sanırım. SE veya studio olanı kalıyor geriye. Studio hem ME'yi hem de SE'yi içeriyor sanırım. SE'nin de fiyatlandırması Display sayısına göre. Display sayısı 15-25-100-250-unlimited diye gidiyor. Soracağım sorular şunlar:

1. FactoryTalk View Studio for FactoryTalk View programını almak en mantıklısı mı?
2. Yukarıdaki seçenek için rockwell automation'ın sitesinde display sayısı belirtilmemiş, bu sınırsız display anlamına mı geliyor?
FactoryTalk View Ordering Information from Rockwell Software
3.Her display için kaç adet tag girişi yapılabiliyor?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Rsview Works Hmi projeleri yapman için gereken program.
Rsview Runtime ise programlanmış hmi projelerini çalıştırman için gerekli program

aynı şeyler Factory Talk içinde geçerli nedeni ise Rsview olarak adlandırılan programın artık Factory Talk olarak adlandırılmış olması.

En can alıcı noktası HMI kullanmadan RSlinx ile bilgisayarını bir hmi olarak kullanabilmen.

Tavsiyem Studio versiyonunu alman ve yine bildiğim kadarı ile sadece site edition versiyonların satısında display sayısı önemli eğer server-client projeleri yapmayacaksan gerek yok.

9701-VWSTENE ürününde sayfa sınırlaması yok diye biliyorum

Rsview Works Hmi projeleri yapman için gereken program.
Rsview Runtime ise programlanmış hmi projelerini çalıştırman için gerekli program

aynı şeyler Factory Talk içinde geçerli nedeni ise Rsview olarak adlandırılan programın artık Factory Talk olarak adlandırılmış olması.

En can alıcı noktası HMI kullanmadan RSlinx ile bilgisayarını bir hmi olarak kullanabilmen.

Tavsiyem Studio versiyonunu alman ve yine bildiğim kadarı ile sadece site edition versiyonların satısında display sayısı önemli eğer server-client projeleri yapmayacaksan gerek yok.

9701-VWSTENE ürününde sayfa sınırlaması yok diye biliyorum

Cevap için teşekkür ederim. Bir de ben RSView32 Works kullanarak PLC'yle nasıl haberleşebilirim (cahilliğimin kusuruna bakmayın, otomasyoncu değilim ama şirketim öğrenmemi istiyor:eek: ). RSLinx gibi bir program gerekli mi ve parametreleri nasıl ayarlıyoruz? Bu soruya hem Allen Bradley, hem de Siemens ürünlerini göz önüne alarak ayrı ayrı cevaplayabilirseniz sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri