Siemens Logo Basınç Transmitteri Bağlamak

muratcam

Üye
arkadaşlar elimde siemens logo ve 4-20 ma basınç transmitteri var bu basınç transmiterini analog modül kullanmadan logonun ı7veya ı8 girişleri analog olarak ta kullanılabilir deniliyor, nasıl bağlantı yapabilirim
ben sistemdeki yağ basıncı 30 bara geldiğinde logodan çıkış almak istiyorum program hakkındada yardımcı olursanız sevinirim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadasım asagıdakı dosya ekinden logo ıle turkce kaynagı ındırıp ınceleyınız.

Ekli dosyalar

• siemens_LOGO_TR.rar
    2.5 MB · Görüntüleme: 22
kardeş onu inceledim benim sorunum şuki logoya analog modul eklemeden ı7 ve ı8 girişlerini 0-10 volt analog giriş olarak kullanabiliyourz ama bendeki transmitter 4-20 ma çıkışlı bu ma bilgisini 0-10 v çevirmem lazım

Logo'dan 0-10 voltu alıp, daha sonra 4-20 ma'e çeviren dönüştürücü kullanabilirsin.

transmitter uçlarına 500 ohm paralel direnç bağlarsan 20ma = 10v'a tekabül eder.
U=IxR bu kadar basit :)
kolay gelsin..

kardeş o şekilde transmitter 4-20 ma olduğu için 0 barda 2 volt veriyor bunu programda halledebilirmiyiz yardımların için şimdiden teşekkürler

piyasada mevcut hazır sinyal dönüştürücüleri kullanabilirsin

Program ve açıklama ektedir.

Ekli dosyalar

• anolog 30bar 4-20ma test-1.rar
    7.9 KB · Görüntüleme: 452
arkadaşlar basınç transmitterini siemens logo ya bağlamak istiyorum acaba basınç transmitterin hangi uçlarını kullanarak siemens logoya giriş yapmam gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri